„Żółta rzeka” w parku i na Stadionie Śląskim

Chorzowianin 2018-10-06 | Komentarzy: 0
1442 biegaczy ukończyło Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM. To pierwsze zawody rozegrane w ramach jubileuszowej 10. edycji PKO Silesia Marathon. W niedzielę ciąg dalszy emocji.

Zdjęcie zrobione przed startem Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF FM | Fot. MF

Mini Silesia Marathon to bieg na dystansie ok. 4,2 km, w którym sprawdzić się może praktycznie każdy - także dzieci. W sobotnie przedpołudnie spod bramy nr 1 Stadionu Śląskiego na trasę wyruszyło niespełna 1,5 tys. miłośników biegania.

Wszyscy zobowiązani zostali do startu w żółtych koszulkach ufundowanych przez sponsora tytularnego imprezy - radia RMF FM.

Park Śląski zalała więc "żółta rzeka" biegaczy, która po nawrocie przy rzeźbie Dron "popłynęła" w kierunku Stadionu Śląskiego.

Meta zawodów znajdowała się w "Kotle Czarownic", na niebieskiej bieżni, na której w czerwcu i w sierpniu rywalizowały wielkie gwiazdy lekkoatletyki (na Memoriale Janusza Kusocińskiego i Memoriale Kamili Skolimowskiej). Każdy uczestnik Mini Marathonu mógł poczuć się jak zawodowy lekkoatleta. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich, którzy ukończyli bieg, okolicznościowe medale.

Najszybciej trasę pokonał Paweł Kosek z Tych (czas 13:49), drugie miejsce zajął Piotr Mrachacz z Bytomia (13:51), a trzecie Kamil Gaik z Sosnowca (13:55).

Wśród pań najlepsza była Sylwia Ślęzak z Częstochowy (15:04), która wyprzedziła Barbarę Żakowiecką z Katowic (15:25) i Sandrę Michalak z Sosnowca (15:49).

Najszybszym z chorzowian był Mateusz Polkowski (27. miejsce w klasyfikacji generalnej, czas 16:27). Mini Marathon Silesia o Puchar Radia RMF FM ukończyło 1442 biegaczy.

W niedzielę odbędą się najważniejsze wydarzenia biegowego święta - 10. PKO Silesia Marathon (42,195 km) oraz półmaraton (21,0975 km). Maratończycy rozpoczną bieg o godz. 9.00 na ul. Złotej w Katowicach. Półmaraton rozpocznie się o godz. 10.45 przy Stadionie Śląskim. Meta obu biegów - oczywiście także na Śląskim.