Zobacz, jak będzie wyglądać tor żużlowy na Stadionie Śląskim

Chorzowianin 2018-02-09 | Komentarzy: 0
370 metrów długości, 6410 m² łącznej powierzchni i 5000 ton nawierzchni sjenitowej - tak w liczbach przedstawia się tor, który zostanie zbudowany na Stadionie Śląskim. Rywalizację żużlowców w finałowej rundzie mistrzostw Europy będzie mogło zobaczyć prawie 45 tys. kibiców.
Zobacz, jak będzie wyglądać tor żużlowy na Stadionie Śląskim

Fot. Paweł Mikołajczyk

15 września na Stadionie Śląskim odbędzie się finałowa runda cyklu Speedway Euro Championship 2018 (żużlowe mistrzostwa Europy), później zaś zorganizowany zostanie mecz z udziałem żużlowej reprezentacji Polski. Tym samym żużel powróci do "Kotła czarownic" po 15-letniej przerwie.

W piątek w Chorzowie gościli przedstawiciele firmy One Sport sp. z o.o., która organizuje cykl Speedway Euro Championship - prezes Karol Lejman oraz wiceprezes Jan Konikiewicz. Przedstawili oni najnowsze informacje o wrześniowej imprezie.

Zaprezentowana została wizualizacja toru na chorzowskiej arenie. - Wszelkie prace geodezyjne zostały już wykonane. Na tej podstawie stworzyliśmy dokładny projekt toru na Stadionie Śląskim. Będzie on miał 370 m długości. To o dwa metry więcej od historycznego toru na Śląskim. Zawodnicy będą mieli dużo przestrzeni do walki - mówił Jan Konikiewicz.

Zobacz wizualizację toru żużlowego na Stadionie Śląskim

Nawierzchnia będzie sjenitowa (5000 ton), a przygotowanie toru zajmie maksymalnie 4-5 dni. Zmniejszy się nieco liczba miejsc na trybunach. - Pojemność stadionu wyniesie 44890 miejsc. W związku z budową sztucznego toru musieliśmy wyłączyć ze sprzedaży część rzędów położonych najniżej, niecałe 10 tys. miejsc - dodał Konikiewicz.

W piątek ruszyła przedsprzedaż biletów na pierwsze wrześniowe zawody żużlowe na Śląskim - finał SEC. Można je nabywać za pośrednictwem portalu sportowefakty.wp.pl. Natomiast w sobotę (10 lutego, od godz. 10.00) rozpocznie się sprzedaż otwarta - za pośrednictwem serwisów ebilet.pl i zuzelnaslaskim.pl.

Ceny wejściówek na finał SEC są zróżnicowane. Najtańsze bilety kosztują 19 zł, kolejne kategorie cenowe to 39 zł, 59 zł, 79 zł i 99 zł. Natomiast bilety VIP można nabyć za 599 zł.

Prezes Stadionu Śląskiego Krzysztof Klimosz jest przekonany o tym, że powrót żużla na chorzowski obiekt okaże się strzałem w dziesiątkę. - Już wcześniej ogłosiliśmy, że na naszym stadionie będzie koncert i mecz piłkarskiej reprezentacji Polski. Teraz po 15 latach wraca żużel. Nie muszę przypominać, że żużlowe tradycje na tym obiekcie są duże. Miejmy nadzieję, że finał SEC będzie żużlową imprezą roku. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Jesteśmy przekonani, że będzie dobry tor i dobra atmosfera na stadionie - mówił Klimosz.

- Liczę na to, że 15 września będziemy mogli wręczyć puchar za mistrzostwo Europy na żużlu któremuś z Polaków - dodał prezes Stadionu Śląskiego.

Tymczasem organizatorzy cyklu SEC poinformowali, że do rywalizacji o mistrzostwo Europy powracają dwie wielkie gwiazdy tej dyscypliny: Rosjanin Emil Sajfutdinow oraz Duńczyk Nicki Pedersen. Obaj zdobywali już tytuł ME - Sajfutdinow w 2014 i 2015 r., zaś Pedersen w 2016 r.

Cykl Speedway Euro Championship 2018 składać się będzie z czterech rund. Przed zawodami w Chorzowie żużlowcy powalczą także w: Gnieźnie (23 czerwca), niemieckim Guestrow (14 lipca) i łotewskim Daugavpils (18 sierpnia).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.