Znana marka buduje dyskonty na Cwajce

Chorzowianin 2012-12-05 | Komentarzy: 2
W ubiegłym roku grupa mieszkańców głośno protestowała przeciwko zagospodarowaniu terenów w rejonie ulicy Floriańskiej. Dziś powstaje tam obiekt jednej z najprężniej rozwijającej się sieci dyskontów w Polsce.
Znana marka buduje dyskonty na Cwajce

Przy ul. Floriańskiej powstaje Biedronka | fot. Wojciech Zawadzki

W 2011 r. miasto przygotowało trzy koncepcje zabudowy skweru przy ul. Floriańskiej. Każda zakładała podział terenu na zabudowę mieszkaniową i tereny rekreacyjne. Pomysł prezydenta głośno oprotestowała grupa mieszkańców i z pomysłu zabudowy terenu zrezygnowano. Chorzowianom obiecano, że skwer będzie miejscem odpoczynku i rekreacji. Na dowód tego wyrasta tutaj siłownia na świeżym powietrzu.

Czytaj też:
Co powstanie przy Floriańskiej? Zobacz video;
Walka o skwer
Skwer będzie zielony

Prywatni właściciele nieruchomości nic jednak nie obiecywali. Dlatego tuż obok placu zabaw i powstającej siłowni wyrośnie pawilon handlowo-usługowy.

„Biedronka” przy ul. Floriańskiej rośnie szybko. Być może właśnie dlatego, że teren ten nie należy do miasta. Jeronimo Martins Polska S.A (właściciel Biedronki) nabyło go od prywatnego właściciela. Powstający sklep docelowo zastąpi placówkę przy ul. Katowickiej. Jak informuje biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A., nowy obiekt będzie bardziej przyjazny dla klientów, z dużą ilością miejsc parkingowych. 

To nie jedyna nowa „Biedronka”, która powstanie w Chorzowie II. W październiku opublikowaliśmy list otwarty małych i średnich przedsiębiorców z rejonu Chorzowa II, protestujących przeciwko budowie sklepu sieci „Biedronka” przy, oddalonej o zaledwie kilkaset metrów od Floriańskiej, ul. Piotra. Zaniepokojeni utratą pracy przedsiębiorcy dowiedzieli się, że w miejscu po wyburzonym budynku dawnego sierocińca powstanie dyskont. 

Czytaj też:
Biedronka zamiast Medyka? Jest protest


W biurze prasowym JMP nie dementują tych informacji. - Wstępnie jesteśmy zainteresowani inwestycją w tym miejscu, co jest też spójne z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jest jednak zbyt wcześnie, żeby mówić o szczegółach realizacyjnych, ponieważ nie są one jeszcze ustalone - przekazało nam biuro JMP.

Właściciel Biedronki nie ukrywa, że plany rozwoju sklepów „Biedronka” w dużych i średnich miastach są wpisane w strategię sieci, zgodnie z zapotrzebowaniem klientów.

- Polacy coraz częściej kupują w sklepach naszej sieci, doceniając wysoką jakość produktów, które oferujemy w niskich cenach. Biedronka stara się być blisko klientów i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Z uwagą analizujemy również każdy komentarz na temat funkcjonowania naszych sklepów, docierający ze strony lokalnych społeczności, w tym także przedsiębiorców – informuje biuro prasowe JMP.

W październiku w Łodzi otwarto 2000 sklep sieci Biedronka. Firma planuje, aby do 2015 roku sieć rozrosła się do 3000.
wojz

Reklama:

Dyskusja:

~OBSERWATOR

IP: 188.146.*.*

2012-12-15 10:53:23

I tak ruguje się rodzimy handel z Polskiego podwórka .Chorzowianom nie potrzeba dyskontów czyt "skarbonek" drenujacych kieszenie w Chorzowie,potrzebA ZAKŁADÓW Z MIEJSCAMI PRACY PRODUKUJACYCH NOWE DOBRA A NIE "SSAWKI" NASZYCH KIESZENI. hANDEL NIE JEST ZAKŁADEM TWORZĄCYM WYNIK DODATI DOCHODU NARODOWEGO. JEST SKANDALEM ŻE WŁADZE MIASTA TEGO NIE WIDZĄ ,POMOMO FACHOWEGO WYKSZTAŁCENIA V-CE PRZEZYDENTA MICHALIKA .CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE DO ZMIANY TEJ EKIPY "JEST BLIŻEJ NIZ DALEJ"

~biedronek

IP: 46.148.*.*

2012-12-17 13:34:55

Panie Obserwator-na prywatnym terenie może powstać Biedronka i miasto nie ma nic do tego.Władzy do tego nie mieszaj.Widać,że to obie brakuje FACHOWEGO WYKSZTAŁCENIA.

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.