Zmarnowana szansa Cleareksu. Zamiast podium 5. miejsce

Chorzowianin 2019-01-23 | Komentarzy: 0
Cel futsalowców Cleareksu na ten sezon jest jasny: zdobycie medalu mistrzostw Polski. Chorzowianie długo zajmowali czwarte miejsce. W ten weekend mogli wreszcie awansować na podium, ale przegrywając z Red Devils Chojnice, spadli na piątą pozycję.

We wrześniu Clearex wygrał u siebie z Red Devils aż 7:1. Niestety z Chojnic wrócił bez punktów | Fot. Adrian Ślązok

Pierwsza połowa spotkania w Chojnicach zakończyła się remisem 1:1. Na gola Przemysława Laskowskiego odpowiedział Sebastian Leszczak. Piłkarz Cleareksu miał obrońcę za plecami, ale zgubił go świetnym zwodem, a następnie nie dał szans bramkarzowi.

Chorzowianie przespali za to początek drugiej połowy. Pierwsze dziewięć minut było iście zabójcze w wykonaniu "Czerwonych Diabłów". Po indywidualnej akcji Rafała Krzyśkę pokonał Jakub Kąkol, później obrona Cleareksu została "rozklepana" i Łukasz Sobański trafił do pustej bramki. Gospodarzom wychodziło wszystko. W 29. minucie Patryk Kubiszewski uderzeniem z bardzo ostrego kąta zmieścił piłkę między głową Krzyśki a poprzeczką.

Przegrywając 1:4, Clearex musiał zaryzykować. Lotnym bramkarzem został Wadim Iwanow. Ukrainiec podał do Macieja Mizgajskiego, a ten posłał piłkę między nogami bramkarza z Chojnic. Nasz zespół zamykał gospodarzy w hokejowym zamku, ale długo nie przynosiło to efektu. Dopiero na 29 s przed syreną Leszczak potężnym uderzeniem z rzutu wolnego trafił na 3:4.

Jeszcze tliła się nadzieja na remis, ale wówczas Leszczak popełnił błąd. Stracił piłkę przed własną bramką, a że Iwanowa nie było między słupkami (pobiegł na połowę rywali), to Andrij Burdiuch bez żadnych problemów ustalił wynik na 5:3 dla Red Devils.

Chorzowianie (z dorobkiem 23 pkt.) mogą żałować straconej szansy. Gdyby wygrali w Chojnicach, zajmowaliby obecnie trzecie miejsce. Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice (24 pkt.) uległ bowiem w Bielsku-Białej liderowi Rekordowi 1:6. Zamiast awansu na podium jest spadek na piąte miejsce, bo Clearex wyprzedziła Gatta Zduńska Wola (24 pkt.).

W rozgrywkach ligowych nastąpi teraz przerwa do lutego. Drużyny z Ekstraklasy rozpoczynają bowiem rywalizację w Pucharze Polski. Clearex wylosował trudnego rywala. W piątek (25.01., godz. 18.00) zagra na wyjeździe z liderem grupy południowej I ligi - GSF-em Gliwice. Z drużyną prowadzoną przez selekcjonera kadry Błażeja Korczyńskiego chorzowianie mierzyli się w grudniowym sparingu (przegrali go 1:3).