Zawodniczka UKS Pover Kuźnik wicemistrzynią Europy

Chorzowianin 2017-10-11 | Komentarzy: 0
Klaudia Nowak odniosła drugi znaczący sukces w tym roku. W wyciskaniu sztangi leżąc wywalczyła srebro na Starym Kontynencie. Wcześniej - w kwietniu - została mistrzynią świata.

Reprezentantka chorzowskiego klubu Klaudia Nowak na podium ME w Hiszpanii | Fot. Facebook/Klaudia Nowak

W ostatnich latach największą gwiazdą UKS Pover Kuźnik Chorzów był Dawid Grzegorczuk, który kilka razy sięgnął po tytuł mistrza świata. W tym roku dołączyła do niego pochodząca z Rudy Śląskiej Klaudia Nowak.

19-latka w kwietniu zdobyła złoty medal mistrzostw świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbywały się w amerykańskiej miejscowości Killeen (w Teksasie).

Teraz reprezentantka chorzowskiego klubu wzięła udział w mistrzostwach Europy w hiszpańskiej La Mandze. To zawody, w których sportowcy wyciskali ciężary w specjalnych koszulkach (umożliwiających osiągnięcie lepszych rezultatów). Startująca w kategorii do 63 kg Nowak zaliczyła w środowy wieczór wszystkie trzy podejścia. Kolejno: 95 kg, 102,5 kg oraz 110 kg.

Polka musiała uznać wyższość reprezentantki Szwecji Matildy Vilmar, która uzyskała 132,5 kg.

- Na złoto jeszcze trochę siły zabrakło. Podejścia były bardzo dobrze rozegrane - skomentowała na Facebooku swój występ na mistrzostwach Europy w Hiszpanii zawodniczka UKS Pover Kuźnik Chorzów.

Zobacz trzecią próbę Klaudii Nowak - 110 kg.