Zaskoczenie w ChLF. Brązowy medalista wycofany z rozgrywek

Chorzowianin 2017-11-03 | Komentarzy: 0
W ostatnich latach Inprex odnosił duże sukcesy w rozgrywkach ligowych i pucharowych. Niestety nie zobaczymy już tej drużyny w ChLF.
Zaskoczenie w ChLF. Brązowy medalista wycofany z rozgrywek

Fot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF

Już tylko jedenaście drużyn pozostało na placu boju w pierwszej lidze ChLF. Jak poinformował nas organizator rozgrywek, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, z dalszego udziału zrezygnował Inprex.

Powodem są kłopoty kadrowe. Zespół nie uzbierałby piątki na najbliższy (5.11.) mecz z Victorią Klimzowiec. Wprawdzie według regulaminu każda drużyna ma prawo oddać walkowerem nawet dwa spotkania (dopiero trzecie jest równoznaczne z karną degradacją), ale z tej opcji kierownictwo Inpreksu postanowiło nie korzystać.

To spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę sukcesy, jakie w ostatnich latach odnosił Inprex. W 2015 r. sięgnął po Puchar ChLF, zaś w 2016 i 2017 r. kończył rozgrywki ligowe na najniższym stopniu podium.

Czytaj także: ChLF. Inprex wskoczył na podium

Bieżący sezon Inprex rozpoczął słabo. W pięciu spotkaniach zdobył tylko dwa punkty (remisy z Klimzowcem i ZPM Kuś), ale jego sytuacja była daleka od beznadziejnej. W tabeli plasował się na bezpiecznym, dziewiątym miejscu.

Co oznacza ta decyzja? Po pierwsze, z pierwszej ligi spadnie jeszcze tylko jeden zespół (który ukończy rozgrywki na 11. miejscu). Po drugie, wszystkie dotychczasowe wyniki spotkań z udziałem Inpreksu zostaną anulowane.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.