Zaskakujący zwrot: baraży nie będzie. Ruch już bezpieczny?

Chorzowianin 2018-05-11 | Komentarzy: 0
Dwie ostatnie drużyny Superligi miały bronić miejsca w elicie w turnieju barażowym z dwiema najlepszymi ekipami z I ligi. Już wiadomo jednak, że do niego nie dojdzie. Zanosi się na to, że nawet jeśli Ruch Chorzów spadnie na 11. miejsce, to pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek.
Zaskakujący zwrot: baraży nie będzie. Ruch już bezpieczny?

Fot. Marcin Bulanda

W środę, po ostatnim meczu sezonu w roli gospodyń, piłkarki KPR Ruch Chorzów były w kiepskich nastrojach. Przegrały 28:34 z KPR-em Gminy Kobierzyce i zostały doścignięte przez KPR Jelenia Góra (który zwyciężył w Kościerzynie). Wprawdzie "Niebieskie" nadal zajmują bezpieczne, 10. miejsce, ale w ostatniej kolejce - 19 maja - będą miały trudniejsze zadanie od jeleniogórzanek.

- Mieliśmy dwie szanse na zapewnienie sobie utrzymania, obu nie wykorzystaliśmy. Została nam trzecia w Piotrkowie. Jeśli nie wygramy z Piotrcovią, to wylądujemy w barażach - mówił w środę trener Ruchu Jarosław Knopik.

Czytaj także: Inni nie pomogli, Ruch też sobie nie pomógł

Teraz jednak zanosi się na to, że żadnych baraży nie będzie, a chorzowianki - bez względu na wynik wyjazdowego meczu z Piotrcovią - zachowają miejsce w elicie!

Według regulaminu w barażach miały wystąpić cztery zespoły: 11. i 12. drużyna Superligi oraz najlepsze ekipy z obu grup I ligi. Tyle że na zapleczu elity pojawiły się problemy. Po pierwsze, grupę A wygrały dwie drużyny SMS ZPRP Płock. Zgodnie z przepisami nie mogą one walczyć o Superligę. Prawo gry w barażu uzyskał więc trzeci team - MKS PR Urbis Gniezno, ale z tej propozycji nie skorzystał. Ze względów finansowych.

Wydawało się więc, że w barażach zagra tylko jeden pierwszoligowiec - mistrz grupy B SPR Olkusz. Miał on być gospodarzem turnieju, lecz... również rzucił ręcznik.

- Nie stać nas na Superligę. Nie chcemy drugi raz powtórzyć błędu sprzed kilku lat, kiedy to zagraliśmy w elicie jeden sezon, a potem odbiło się to na naszej sytuacji finansowej, kończyliśmy sezon z długami - powiedział w "Gazecie Krakowskiej" Marcin Kubiczek, prezes SPR Olkusz.

Tym samym turniej barażowy z udziałem dwóch drużyn Superligi o... dwa miejsca w Superlidze traci sens. Ostatnia w tabeli Korona Handball Kielce oraz jedenasty zespół - albo KPR Jelenia Góra, albo KPR Ruch Chorzów - prawdopodobnie pozostaną więc w elicie na kolejny sezon.

Decyzję w tej sprawie zapadnie 20 maja, na posiedzeniu zarządu ZPRP.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.