Zamkną kolejny odcinek tej ulicy

Chorzowianin 2017-08-17 | Komentarzy: 0
W piątek, 18 sierpnia, rozpocznie się II etap robót związanych z remontem jezdni ul. Katowickiej.
Zamkną kolejny odcinek tej ulicy

Remont ulicy Katowickiej ma zakończyć się w połowie września | Fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

Wyłączone z ruchu zostaną dwa pasy jezdni w kierunku Katowic od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego.

Ruch pojazdów będzie się odbywał dwukierunkowo pozostałymi pasami ruchu.

W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

1. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Dąbrowskiego – objazd będzie prowadzony ulicami: zjazd z estakady – Meitzena – Moniuszki – Kościuszki – Powstańców – Sobieskiego – do ul. Dąbrowskiego.

2. Nie będzie możliwości skrętu w prawo z ulicy Katowickiej w ul. Chopina, ul. Krasickiego i do stacji paliw – objazd prowadzony będzie ulicami: Dąbrowskiego – Sobieskiego – Krasickiego – Krzywa – Chopina. Możliwy będzie wyjazd z ul. Chopina do ul. Katowickiej.

3. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową – objazd prowadzony będzie poprzez skręt w prawo w ul. Wojska Polskiego, zawrócenie na rondzie Wojska Polskiego – Gałeczki – Górnicza i przejazd na wprost z ul. Wojska Polskiego w ul. Parkową.

4. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Wojska Polskiego – objazd prowadzony będzie poprzez skręt w prawo w ul. Parkową, zawrócenie na rondzie przy CH AKS – al. Harcerskiej i przejazd na wprost z ul. Parkowej w ul. Wojska Polskiego.

Wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych nr: 6, 830N, 840 i 840N.

Linia nr 6 jadąca w kierunku Gliwic (z ul. Katowickiej w ul. Dąbrowskiego) po obsłudze przystanku „Chorzów AKS” pojedzie ulicami: Katowicką, zjazd do centrum Chorzowa, Rynek, wjazd na Estakadę, do włączenia się na swoją rozkładową trasę przejazdu na przystanku „Chorzów Pałac Ślubów”.

Linie nr 6 i 840 (jadące z ul. Dąbrowskiego w ul. Katowicką) będą obsługiwać przystanek autobusowy „Chorzów Chopina” przy ul. Dąbrowskiego, w rejonie posesji nr 11.

Obsługa przystanku autobusowego „Chorzów AKS” (kierunek do centrum Katowic) zostaje zawieszona dla linii nr: 6, 830N i 840N.

Nadal trwają zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych nr: 22, 92, 98, 165, 192, 820, 830 i 830N związane z I etapem prac na ul. Katowickiej, który zostanie zakończony z dniem 23 sierpnia.

Zakończenie II etapu robót planowane jest na koniec przyszłego tygodnia, a zakończenie całości prac na 15 września. 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.