Zamiast sześciu są trzy. Ruch „stracił” punkty za Arkę

Chorzowianin 2018-11-08 | Komentarzy: 0
Wycofanie Arki Gdynia z rozgrywek PGNiG Superligi stało się faktem. Komisarz ligi Bogusław Trojan poinformował, że dotychczasowe wyniki zespołu z Trójmiasta zostają unieważnione. Dorobek Ruchu Chorzów zmalał więc o trzy punkty.
Zamiast sześciu są trzy. Ruch „stracił” punkty za Arkę

Fot. Marcin Bulanda

"W związku z upływem terminu ważności licencji warunkowej (Nr 52/2018) przyznanej GTPR Gdynia na udział w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet drużyny występującej pod nazwą Arka Gdynia, wobec braku działania Zarządu Klubu, na podstawie § 3 ust.3 Regulaminu rozgrywek PGNiG Superligi w piłce ręcznej kobiet obowiązującego w sezonie 2018/2019 (stanowiącego Załącznik nr 1 do Uchwały 30/18 Zarządu ZPRP z dnia 17 sierpnia 2018 roku) stwierdzam wygaśnięcie prawa udziału GTPR Gdynia w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet" - czytamy w dokumencie podpisanym przez Bogusława Trojana, komisarza rozgrywek Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Przypomnijmy, o problemach Arki było głośno już od kilku tygodni. Zawodniczki nie otrzymywały pensji. O swoje upominały się także byłe piłkarki klubu (który wiosną 2017 r. - jako Vistal Gdynia - świętował mistrzostwo Polski).

24 października Arka przyjechała do Chorzowa na mecz z Ruchem. "Niebieskie" zwyciężyły 24:22 i - jak się okazało - był to pożegnalny występ ekipy z Gdyni w Superlidze.

Zwycięstwo chorzowianek nie zostanie uwzględnione w tabeli. "Wyniki dotychczas rozegranych meczów z udziałem drużyny Arki Gdynia zostają unieważnione, a zaplanowane mecze odwołane" - poinformował Bogusław Trojan.

Ruch - zajmujący obecnie bezpieczne 10. miejsce - ma więc w dorobku nie sześć, lecz trzy punkty (za wygraną z Piotrcovią w drugiej kolejce). Za drużyną Jarosława Knopika plasuje się tylko UKS PCM Kościerzyna (bez punktów). Natomiast strata do kolejnych ekip - Piotrcovii, KPR-u Jelenia Góra i Korony Handball Kielce - wynosi sześć "oczek".

Co ważne, po wycofaniu Arki w tym sezonie nikt nie spadnie bezpośrednio z Superligi. Zespół z miejsca jedenastego zagra w barażach.

W sobotę "Niebieskie" zagrają na wyjeździe z Koroną Handball. Początek o godz. 17.00.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.