Z Rosjanami także na remis

Chorzowianin 2018-02-04 | Komentarzy: 0
Piłkarze Ruchu Chorzów zaczynają się specjalizować w remisach podczas zimowych sparingów. To już ich trzeci taki wynik w czwartym spotkaniu kontrolnym. Tym razem ich rywalem - w cypryjskiej miejscowości Pyrgos - były rezerwy Spartaka Moskwa.

Brazylijczyk Mello przedwcześnie opuścił boisko w meczu z rezerwami Spartaka Moskwa | Fot. Marcin Bulanda

Druga drużyna Spartaka występuje w drugiej lidze rosyjskiej, w której zajmuje obecnie 11. miejsce.

Trener Juan Ramon Rocha sprawdził w niedzielnym spotkaniu 22 piłkarzy. Wolne dostali Marcin Kowalczyk, Mateusz Zawal oraz testowany napastnik Mateusz Majewski. Wszyscy borykali się z drobnymi urazami.

W pierwszej części mało było dobrych sytuacji do strzelenia gola. Niestety do końca tej połowy nie dotrwał Mello, który doznał kontuzji i w 42. minucie został zmieniony przez Pawła Wojciechowskiego.

Na drugą połowę wyszedł niemal całkowicie nowy skład. W porównaniu z tym wyjściowym na placu gry pozostał Vilim Posinković (którego w 67. minucie zastąpił Michał Walski).

Szansę od argentyńskiego trenera dostała młodzież. Obrona w składzie Komarnicki - Kulejewski - Rutkowski - Starzyński została poddana trudnemu egzaminowi. Rosjanie z czasem osiągnęli przewagę i kilka razy zagrozili bramce Ruchu. Jednak młodzi defensorzy, we współpracy z doświadczonym Liborem Hrdlicką między słupkami, nie dopuścili do utraty gola.

Pierwszy sparing Ruchu na Cyprze zakończył się bezbramkowym remisem. To trzeci remis "Niebieskich" w czwartym zimowym sparingu (po 2:2 z Pniówkiem Pawłowice i 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała).

Kolejnym rywalem naszego zespołu - w czwartek (8.02.) - będzie inny zespół z Rosji, Ural Swierdłowskaja obłast (dziewiąta drużyna tamtejszej ekstraklasy).

Ruch Chorzów - Spartak II Moskwa 0:0
Ruch: Bankow (46. Hrdlicka) - Villafane (46. Komarnicki), Trojak (46. Kulejewski), Marković (46. Rutkowski), Hołownia (46. Starzyński) - Przybecki (46. Siedlik), Walski (46. Bogusz), Urbańczyk (46. Sikora), Mello (42. Wojciechowski), Słoma (46. Balicki) - Posinković (67. Walski).