Z Kielc na tarczy. W środę mecz „o życie”

Chorzowianin 2018-11-12 | Komentarzy: 0
Piłkarki KPR Ruch Chorzów pozostają bez zdobyczy punktowej w obcej hali. W Kielcach uległy Koronie Handball 22:31. A już 14 listopada, w hali MORiS, czeka je arcyważny mecz w walce o utrzymanie.

Viktoria Tyszczak wykorzystała trzy rzuty karne, a łącznie zdobyła pięć bramek w meczu w Kielcach | Fot. Marcin Bulanda

W poprzednim sezonie Korona Handball Kielce była najsłabszym zespołem Superligi. Zajęła ostatnie 12. miejsce, ale pozostała w elicie (podobnie jak KPR Ruch) wskutek odwołania turnieju barażowego z pierwszoligowcami. Jednak w bieżących rozgrywkach zespół Pawła Tetelewskiego spisuje się znacznie lepiej.

Do sobotniego meczu przystępował z sześciopunktową przewagą nad przedostatnim w tabeli Ruchem. I jeszcze ją powiększył.

"Niebieskie" prowadziły tylko raz - na samym początku, po rzucie Klaudii Grabińskiej. W 5. minucie Natalia Stokowiec wyrównała na 2:2, a później kielczanki stopniowo odjeżdżały Ruchowi. Po kwadransie Korona miała cztery gole przewagi, a po pierwszej połowie - sześć.

Gdy po rozpoczęciu drugiej połowy gospodynie trafiły trzy razy bez odpowiedzi (19:10), szanse Ruchu na korzystny wynik zmalały niemal do zera. Zespół Jarosława Knopika stać było tylko na jeden zryw. Od 46. minuty - przy stanie 25:15 dla Korony - chorzowianki rzuciły pięć bramek z rzędu. W ostatnich minutach Korona powiększyła jednak przewagę do dziewięciu trafień i zasłużenie zgarnęła komplet punktów.

Przed "Niebieskimi" teraz mecz o życie. W środę, 14 listopada (godz. 18), nasz zespół rozpocznie starcie z ostatnim zespołem tabeli UKS PCM Kościerzyna, który dotychczas nie zdobył ani jednego punktu. W przypadku zwycięstwa Ruch ma szansę odskoczyć na sześć "oczek" i w spokojnych nastrojach udać się na zimową przerwę, która potrwa do pierwszego weekendu stycznia 2019 r.