Wzięli srogi rewanż na Smokach

Chorzowianin 2019-01-12
Porażka 0:6 w Pniewach mocno zabolała futsalowców Cleareksu. Gdy więc nadarzyła się okazja do rewanżu, skrzętnie z niej skorzystali. Rozbili Red Dragons aż 8:1!

- Czekamy na rewanż u nas - mówił trener Cleareksu Mirosław Miozga przed meczem z ekipą z Pniew. Jego podopieczni od początku ruszyli do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Adam Wędzony, uderzeniem pod poprzeczkę, już w 3. minucie otworzył wynik.

Po kolejnych akcjach Cleareksu ręce same składały się do oklasków. Silnym uderzeniem w długi róg Szymon Łuszczek podwyższył 2:0. Piękny był gol nr 3. Rafał Krzyśka wyrzucił piłkę, a Mikołaj Zastawnik jej nie przyjmował, tylko zdecydował się na natychmiastowy strzał i przelobował golkipera z Pniew.

Później potężną bombą popisał się Sebastian Leszczak, a na 5:0 w ostatniej minucie I połowy trafił Tomasz Golly (głową dobijając piłkę po strzale Zastawnika).

Goście w II połowie wycofali golkipera, ale grając 5 na 4 wyszli "na zero". Najpierw Wędzony posłał piłkę do pustej bramki, potem zaś lotny bramkarz "Czerwonych Smoków" Adrian Skrzypek pokonał Krzyśkę.

Clearex jeszcze dwukrotnie dawał kibicom powody do radości. Zastawnik - na raty - wykorzystał rzut karny, zaś na 8:1, płaskim strzałem przy słupku, wynik ustalił Wadim Iwanow.

W następnej kolejce chorzowianie zagrają w Chojnicach z Red Devils (niedziela, 20 stycznia, godz. 18).