Wymieniasz piec? Miasto dopłaci nawet 80%

Chorzowianin 2018-07-12 | Komentarzy: 0
Od 3 lipca trwa nabór wniosków o dopłatę do zmiany sposobu ogrzewania na nowoczesne i bardziej ekologiczne, a także o dofinansowanie demontażu, transportu do miejsca unieszkodliwiania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. W obydwu przypadkach dotacja może wynieść maksymalnie 80% kosztów inwestycji.
Wymieniasz piec? Miasto dopłaci nawet 80%

O wsparcie mogą się starać chorzowianie, którzy likwidują stare lub niesprawne piece. | fot. archiwum

W porówaniu z wcześniejszymi edycjami programu wsparcia, zmieniły się zasady otrzymywania dofinansowań.

Teraz, by skorzystać z dotacji należy najpierw złożyć wniosek i zawrzeć umowę z miastem a dopiero potem  wykonać inwestycję. To niejedyna zmiana.

– Nie będą już refundowane koszty poniesione na zrealizowane inwestycje, jak to przewidywały dotychczasowe regulaminy dotyczące dofinansowań do modernizacji ogrzewania – informuje Wydział Ochrony Środowiska UM.

Jak czytamy w regulaminie, dopłata do wymiany lub modernizacji sposobu ogrzewania może wynieść nawet do 80% ceny zakupionego i zainstalowanego urządzenia grzewczego, w tym pompy ciepła, lub kosztów związanych z przyłączeniem do sieci ciepłowniczej, jednak nie więcej niż 2500 zł. To o 500 złotych więcej niż w ubiegłym roku.

O wsparcie mogą się starać chorzowianie, którzy likwidują stare lub niesprawne piece o wysokiej emisji spalin i zastosują ogrzewanie elektryczne, gazowe albo węglowe, ale  tylko w przypadku gdy spełnia on warunki emisji spalin określone dla kotłów klasy 5.

By otrzymać dofinansowanie do zakupu pieca należy złożyć wypełniony wniosek wraz ze zgodą właściciela mieszkania i oświadczeniem dotyczącym przetrwrzania danych osobowych w pokoju 413 na IV piętrze urzędu. 

Więcej informacji, regulamin oraz formularze dostępne są POD TYM LINKIEM

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.