Wygrali głosowanie, pokazali… głosy.

Chorzowianin 2018-06-11 | Komentarzy: 0
Już po raz drugi uczniowie i absolwenci III LO im. Stefana Batorego wystąpili na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury w koncercie „Głosy Batorego”. Tym razem okazja do spotkania była szczególna.
Wygrali głosowanie, pokazali… głosy.

Uczniowie i absolwenci prezentowali znane polskie przeboje w nieoczywistych aranżacjach. | fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

Koncert rozpoczął obchody siedemdziesięciolecia szkoły z siedzibą przy ul. Farnej, a forma świętowania jubileuszu przez twórcze działanie idealnie wpisuje się w artystycznego „ducha Batorego”.

–  Batory to taki mały Kraków, tutaj każdy coś tworzy i chce się tym dzielić z innymi – tłumaczy Mateusz Trembaczowski, aktor, absolwent III LO.

Podczas wieczoru dawni oraz obecni uczniowie liceum prezentowali widowisko muzyczno-taneczne, prezentując znane polskie przeboje w nieoczywistych aranżacjach.

– Zawsze wyzwaniem jest granie znanych melodii, które wszyscy kojarzą i zrobienie ich na nowo, ale to była bardzo przyjemna praca – mówi Patryk Śliskowski, który aranżował prezentowane utwory.

Za warstwę muzyczną projektu odpowiadała Martyna Kwolek, absolwentka „Batorego” i Akademii Muzycznej. Sam pomysł zrodził się w głowie nauczycieli Ewy Noworzyn – Pilch i Adama Lempy, którzy podjęli się organizacji dotychczasowych edycji.

– Wygraliśmy głosowanie a inicjatywę lokalną w ramach budżetu obywatelskiego, co załatwiło nam finansowanie – opowiada A. Lempa.

W planach są już następne edycje, za kilka miesięcy ukaże się też płyta z piosenkami z koncertu.  Jakie są więc tytułowe głosy?

– Głosy Batorego są dobrze brzmiące, szczere i piękne. I mam nadzieję, że tak będzie przez najbliższych trzydzieści lat do setki. A potem niech już zdecydują następne pokolenia – podsumowuje Ewa Noworzyn – Pilch, nauczycielka w III LO, pomysłodawczyni koncertu.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.