WOŚP: Będzie specjalny tramwaj

Chorzowianin 2018-01-10 | Komentarzy: 0
W tym roku z okazji 26. Finału WOŚP Tramwaje Śląskie uruchomią tramwaj specjalny kursujący między Bytomiem a Chorzowem oraz linię nr 0, która połączy Chorzów z Katowicami!
WOŚP: Będzie specjalny tramwaj

fot. Mariusz Banduch

Jak co roku swoją cegiełkę do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokładają Tramwaje Śląskie.

– Za każdym razem staramy się uruchamiać tramwaj specjalny, który w dniu finału WOŚP krąży po torach wybranych miast i tak też będzie tym razem. W tramwaju kwestować będą wolontariusze z Hufca ZHP Bytom, a wagonem opiekować się będą członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie – mówi  Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W tym roku tramwaj specjalny oznaczony zostanie jako S26, a przejazdy realizowane będą zabytkowym wagonem typu N.

– Nasza eNka zawsze przyciąga pasażerów, co przekłada się na dobre efekty zbiórki. Mamy nadzieję, że tak będzie również w tym roku, tym bardziej, że wagon będzie kursować do Stadionu Śląskiego, gdzie odbędą się koncerty – podkreśla A. Zowada.

W związku z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz obchodami 150-lecia Chorzowa, które odbędą się na Stadionie Śląskim, KZK GOP i Tramwaje Śląskie uruchomią specjalną, bezpłatną linię tramwajową oznaczoną numerem 0. Linia ta będzie kursować w godzinach 12:30 – 22:00 w relacji: Katowice plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Rynek – Chorzów Metalowców. Wszystkie kursy będą obsługiwane niskopodłogowymi wagonami.

Ponadto dla linii tramwajowej nr 11 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, a linia tramwajowa nr 19 będzie kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Dla obu linii zostanie zwiększony typ taboru na większy.

 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.