Wielki sukces chorzowianki. Hojnisz druga w Pucharze Świata

Chorzowianin 2018-12-06 | Komentarzy: 0
Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym w Pokljuce! Pierwszą liderką Pucharu Świata w sezonie 2018/19 została Julia Dżyma. Skład podium uzupełnia Marketa Davidova.
Wielki sukces chorzowianki. Hojnisz druga w Pucharze Świata

Fot. dusznikiarena.pl/Szymon Korzuch

Kibice biathlonu w Polsce dawno już nie mieli okazji do takich emocji. Wszystko za sprawą Moniki Hojnisz, która spisywała się dzisiaj rewelacyjnie. Chorzowianka jak burza przeszła przez trzy pierwsze strzelania i bardzo długo przewodziła całej stawce.

Podczas ostatniej próby strzeleckiej Hojnisz spudłowała w pierwszym strzale, ale to nie zrzuciło jej z pierwszego miejsca. Wszystko dzięki kapitalnej formie biegowej. Na czwartej rundzie Polka miała najlepszy czas w stawce! Zbierając czasy ze wszystkich okrążeń była piąta. To pozwoliło mieć spore nadzieje na to, że Hojnisz utrzyma się na fotelu liderki do zakończenia rywalizacji.

Zwłaszcza, że rywalki się wykruszały. Marketa Davidova, podobnie jak Polka, spudłowała podczas ostatniego strzelania i na mecie zameldowała się z czasem gorszym od niej o dziesięć sekund. Lepiej na strzelnicy poszło Julii Dżymie. Ukrainka strzelała bezbłędnie i po wybiegnięciu ze strzelnicy miała 15 sekund przewagi nad Hojnisz. Bardzo szybko roztrwoniła jednak tę przewagę i na 1300 metrów do mety była już tylko dwie sekund przed Polką. Wtedy w Dżymę najwyraźniej wstąpiły nowe siły, bo nagle zaczęła zwiększać przewagę. Na finiszu uzyskała czas lepszy o 6 sekund.

Dla Hojnisz to drugie pucharowe podium w życiu. Poprzednio stała na nim pięć lat temu podczas Mistrzostw Świata w Novym Meście. 

Pozostałe Polki nie wywalczyły pucharowych punktów. Kinga Zbylut z czterema minutami kary za niecelne strzelanie zajęła 57. miejsce, Magdalena Gwizdoń po trzech pudłach uplasowała sę na 59. lokacie, a Kamila Żuk z aż siedmioma karami sklasyfikowana została na 90. pozycji.

W ten sposób Monika Hojnisz skomentowała występ na facebooku:

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.