Wicemistrz Armenii lepszy od Ruchu

Chorzowianin 2018-02-13 | Komentarzy: 0
"Niebiescy" pozostają bez sparingowego zwycięstwa na zgrupowaniu na Cyprze. We wtorek ulegli czołowemu zespołowi Armenii Gandzasar Kapan 1:2.

To był trzeci mecz kontrolny piłkarzy Ruchu Chorzów na zgrupowaniu na Cyprze. Po remisie z rezerwami Spartaka Moskwa (0:0) i porażce z młodzieżówką Young Boys Berno (1:3) chorzowianie skonfrontowali się z zespołem z Armenii. Gandzasar Kapan to aktualny wicemistrz i wicelider ekstraklasy tego kraju.

W wyjściowym składzie "Niebieskich" znalazł się 23-letni Armando Goufas. Grek był testowany przez sztab szkoleniowy Ruchu.

W pierwszej połowie chorzowianie nie ustrzegli się błędów. Mateusz Hołownia sfaulował Zambijczyka Lubambo Musondę, a sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Gegham Harutjunjan nie dał szans Nikołajowi Bankowowi.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę Wardan Poghosjan znalazł się w sytuacji sam na sam z bułgarskim bramkarzem Ruchu. Zmusił go do kapitulacji.

Dopiero w końcówce "Niebiescy" zdołali odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu Michała Walskiego bramkarza drużyny z Armenii pokonał - strzałem głową - Artur Balicki. Napastnik kilka minut wcześniej wszedł na boisko. Nasz zespół miał jeszcze idealną okazję na 2:2, ale Mello nieczysto trafił w piłkę.

W ostatnim sparingu na Cyprze Ruch zmierzy się w czwartek z FK Homel (Białoruś).

Ruch Chorzów - Gandzasar Kapan 1:2 (0:2)