Wesołe Miasteczko wróciło do Legendii. O co chodzi?

Chorzowianin 2018-04-10 | Komentarzy: 0
Słynny napis „Śląskie Wesołe Miasteczko” pojawił się w Legendii. To zwiastun nowej strefy tematycznej, która budowana jest w parku. Póki co, charakterystyczny szyld można podziwiać z...Elki.
Wesołe Miasteczko wróciło do Legendii. O co chodzi?

Przy okazji otwarcia sezonu napis powrócił, jednak trudno go na razie nazwać wyeksponowanym. | fot. pat

Tydzień temu wystartował drugi po rebrandingu sezon Legendii, Śląskiego Wesołego Miasteczka. Jedną z największych zmian, oprócz nowych atrkacji takich jak, Lech Coaster, czy Bazyliszek, jest nowe wejście do parku atrakcji.

Czytaj też:Zmierz się z Bazyliszkiem

W czasie remontu wyburzono starą bramę wraz z charakterystycznym napisem, który, choć, wybudowany całkiem niedawno, wzorowany był na tym historycznym i stał się równie rozpoznawalnym symbolem Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Podczas remontu pojawiły się więc głosy, że nie powinno się go likwidować. Na szczęście jednak, napis nie zniknie z parkowego krajobrazu. Pytany rok temu o losy szyldu w ówczesny rzecznik Legendii, Kamil Michno odpowiadał enigmatycznie.

– Szyld leży teraz bezpiecznie w naszym magazynie, ale pojawi się już w najbliższym sezonie. Mamy dla niego miejsce, ale chcemy, by pozostało to dla naszych gości niespodzianką. Mogę zapewnić, że będzie on godnie uhonorowany – zapewniał.

Od kilku tygodni napis stoi już na terenie Legendii, jednak trudno go na razie nazwać wyeksponowanym.

– Napis jest częścią budowanej nowej strefy w Legendi. Ze względu na jego gabaryty, nie mogliśmy wcześniej prowadzić tam ciężkich robót – tłumaczy Paweł Cebula, dyrektor Legendii, Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Charakterystyczny szyld stanie się częścią nowej strefy, która ma zakończyć proces tematyzacji Legendii. Napis zostanie podświetlony, by był widoczny już od wejścia, a także, by spacerujący wzdłuż ogrodzenia mogli go zobaczyć. Póki co, najlepszą okazją do przyjrzenia się pracom i słynnemu napisowi jest podróż kolejką linową -„Elką”.

Drugi sezon Legendii ruszył 31 marca. By móc pobawić się w Legendii trzeba zapłacić w kasie 89 złotych za osobę powyżej 12 roku życia i 69 złotych za dziecko do 12 lat. Taniej można zdobyć wejściówki przez internet. W systemie Go Pass dorosły zapłaci 69 zł, a dzieci  49 złotych. Można też nabyć bilet sezonowy, który uprawnia do nielimitowanego wejścia na teren parku rozrywki do końca października.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.