W Szwecji bez punktów. W Austrii będzie lepiej?

Chorzowianin 2017-12-04 | Komentarzy: 0
Za nami pierwsza odsłona biathlonowego Pucharu Świata. Chorzowianka Monika Hojnisz w trzech startach indywidualnych w szwedzkim Oestersund nie zdołała zdobyć punktów, ale liczy, że już za kilka dni w Hochfilzen osiągnie lepsze wyniki.
W Szwecji bez punktów. W Austrii będzie lepiej?

Fot. dusznikiarena.pl/Szymon Korzuch

W Oestersund od lat odbywa się inauguracja sezonu w biathlonowym PŚ. Pierwszym akcentem były sztafety mieszane, w których Polacy zajęli 14. miejsce. Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice) biegła na pierwszej zmianie, a start ten miał być przetarciem przed konkurencjami indywidualnymi.

Chorzowianka wystartowała - kolejno - w biegu indywidualnym (na 15 km), sprincie i biegu na dochodzenie. Zajmowała 63., 44. i 49. miejsce, co oznacza, że pierwszą odsłonę pucharowej rywalizacji zakończyła bez punktów (otrzymuje je czołowa "40").

Czytaj także: Monika Hojnisz wspiera akcję „Zamelduj się w Chorzowie”

Trener reprezentacji biathlonistek Tobias Torgersen był nieco zaskoczony postawą 26-latki. - Zarówno podczas okresu przygotowawczego, jak i w czasie pierwszych treningów na śniegu Monika była naszym najstabilniejszym punktem zespołu. Jestem pewien, że niedługo na trasie i na strzelnicy zobaczymy zupełnie inną Monikę niż w Oestersund - powiedział Norweg cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Biathlonu.

Głos zabrała także Monika Hojnisz, która na swojej stronie na Facebooku skomentowała inaugurację Pucharu Świata. "Mimo że nie zaczęło się tak jakbym chciała, wnioski zabieram ze sobą, a złe wspomnienia zostawiam za plecami. Hochfilzen - kolejne miejsce na walkę i nadzieja na lepsze lokaty".

W tym tygodniu biathlonistki przenoszą się bowiem do Austrii, gdzie odbędą się drugie zawody PŚ. W Hochfilzen zaplanowano trzy konkurencje: sprint (piątek, 8.12.), bieg na dochodzenie (sobota; 9.12.) oraz sztafeta (niedziela, 10.12.).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.