W sobotę pierwszy mecz o punkty na nowym Śląskim

Chorzowianin 2017-10-06 | Komentarzy: 0
Reprezentacja Polski do lat 19 zmierzy się w sobotnie popołudnie z Białorusią na zmodernizowanym obiekcie w Chorzowie. Organizatorzy przygotowali 30 tys. bezpłatnych biletów, z których większość została już rozdana. Jeśli chcecie zobaczyć to spotkanie, trzeba się pospieszyć.
W sobotę pierwszy mecz o punkty na nowym Śląskim

Fot. Archiwum Stadion Śląski

Podczas Dnia Otwartego Stadionu Śląskiego (1.10.) na murawie chorzowskiego obiektu zaprezentowały się dawne gwiazdy piłki, byli reprezentanci Polski, m.in. Ireneusz Jeleń, Kamil Kosowski czy Radosław Gilewicz. Spotkanie Polska - ZSRR w ramach "Sportowej Lekcji Historii" miało charakter pokazowy.

Czytaj także: 100 tys. osób na Dniu Otwartym Stadionu Śląskiego

W najbliższą sobotę - 7 października, o godz. 16.00 - zobaczymy za to pierwszy oficjalny pojedynek piłkarski po modernizacji "Kotła Czarownic". Okazją jest turniej eliminacyjny mistrzostw Europy do lat 19.

Prowadzona przez Dariusza Dźwigałę reprezentacja Polski powalczy z rówieśnikami z Białorusi. Biało-Czerwoni w przypadku zwycięstwa (i korzystnego wyniku w meczu Niemcy - Irlandia Płn.) zapewnią sobie awans do kolejnej rundy eliminacji. 4 października w Gliwicach Polacy pokonali bowiem Irlandię Północną 2:1 (awans wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdej grupy).

Pierwszy od 2009 r. mecz o punkty na Stadionie Śląskim obejrzy prawdopodobnie 30 tysięcy kibiców. Organizatorzy przygotowali na to spotkanie bezpłatne bilety, które można było odbierać w siedzibach podokręgów w województwie śląskim. Większość z nich znalazła już właścicieli.

Obecnie pozostało niecałe 5 tysięcy wejściówek. Można je odbierać - po przekazaniu danych osobowych (imię, nazwisko i PESEL) - w dwóch miejscach.

W piątek (6.10.) - w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej (ul. Francuska 32), w godz. 9.00-15.00, a także w kasie nr 2 Stadionu Śląskiego, w godz. 10.00-18.00. Natomiast w sobotę (7.10.) tylko w kasie nr 2 Stadionu Śląskiego, w godz. 8.00-12.00. Oczywiście pod warunkiem, że zapasy wcześniej się nie wyczerpią.

Otwarcie bram Stadionu Śląskiego w sobotę nastąpi o godzinie 14.00.

Organizatorzy zamieścili dla kibiców specjalny poradnik, w którym zamieścili kilka wskazówek, m.in. na temat dojazdu na stadion. Szczegóły TUTAJ.

Dodajmy, że w Chorzowie odbędzie się także inne spotkanie turnieju eliminacyjnego ME do lat 19. We wtorek (10.10.) o godz. 18.00 na Śląskim zmierzą się Irlandia Płn. i Białoruś.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.