W niedzielę Parkowy Półmaraton

Chorzowianin 2017-09-09 | Komentarzy: 0
Bieg na dystansie 21,097 km oraz bieg towarzyszący na 10 km - to propozycja dla miłośników biegania na niedzielne przedpołudnie. Parkowy Półmaraton to siódma i ostatnia konkurencja w ramach Parkowej Korony Biegów.
W niedzielę Parkowy Półmaraton

Fot. parkslaski.pl

10 września zorganizowana zostanie piąta edycja Parkowego Półmaratonu. W biegu głównym zawodnicy pokonają - alejkami parkowymi - dwie pętle. Dla tych, którzy nie czują się na siłach, by zmierzyć się z dystansem 21,097 km, przygotowano drugą konkurencję - bieg na 10 km (jedna pętla). Początek o godz. 10.

Start i meta zawodów usytuowane będą obok Hali Wystaw "Kapelusz". Na liście startowej - po zakończeniu zapisów internetowych - widniały 292 nazwiska w półmaratonie i niespełna setka w biegu towarzyszącym. Te liczby ulegną zmianie, gdyż można było się jeszcze zapisywać w sobotę w biurze startowym. 

Czytaj także: Rekordy na parkowej trasie

Niedzielny półmaraton jest siódmym i zarazem ostatnim biegiem w ramach Parkowej Korony Biegów. Cykl ruszył w marcu (Bieg Wiosenny), później w kwietniu odbyły się Biegi Górskie, czerwiec to Gryfny Bieg i Bieg Nocny, zaś 1 lipca i 2 września zorganizowane zostały dwie edycje Parkowej Mili (najkrótszy bieg - dystans 1609 m).

Parkowy Półmaraton to nie tylko rywalizacja sportowa. Bieg ma także wymiar charytatywny. Część opłaty startowej zostanie przekazana pozarządowej fundacji. Uczestnicy, podczas zapisów, sami wskazywali, kogo chcą wesprzeć - Fundację Iskierka, Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów lub Fundację Park Śląski.

- Ważny jest podtekst społeczny tego wydarzenia. W ten sposób wspieramy zdrowy tryb życia oraz idee, które przyświecają organizacjom - mówi Katarzyna Zazgórnik-Sitz, organizator Parkowego Półmaratonu (cytat ze strony parkslaski.pl).

Przypomnijmy, że przed rokiem ustanowiony został nowy rekord trasy. Paweł Kosek (Tychy) pokonał półmaraton w 1:13:27. Czy w niedzielę ktoś poprawi to osiągnięcie?

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.