W meczu remis, w dogrywce porażka

Chorzowianin 2018-12-28 | Komentarzy: 0
W przerwie między rundami Clearex Chorzów rozegrał sparing z liderem grupy południowej I ligi GSF-em Gliwice. Po 60 minutach był remis 1:1. Drużyny przedłużyły rywalizację o 10-minutową dogrywkę, w której lepsi okazali się goście.

Sebastian Leszczak zdobył jedyną bramkę dla Cleareksu w sparingu z gliwiczanami | Fot. Marcin Bulanda

Przedświąteczny sparing Cleareksu z GKS-em Tychy nie doszedł do skutku - z winy przeciwnika, który nie pojawił się w hali MORiS. Chorzowianie umówili się więc z innym rywalem z pierwszej ligi. W czwartek podejmowali GSF Gliwice.

Mecz składał się z dwóch części po 30 minut, bez zatrzymywania czasu. Po bezbramkowej pierwszej połowie goście objęli prowadzenie. Wyrównał Sebastian Leszczak. Po godzinie gry mieliśmy remis 1:1. Trenerzy Cleareksu i GSF-u postanowili jednak "dorzucić" jeszcze 10 minut.

W dogrywce lepszy okazał się lider grupy południowej I ligi, który strzelił chorzowianom dwa gole.

W sparingu z GSF-em trener Mirosław Miozga nie mógł skorzystać z usług trzech piłkarzy: Mariusza Segeta, Rafała Krzyśki (leczą urazy) oraz Mikołaja Zastawnika.

Dodajmy, że Krzyśka tuż przed świętami Bożego Narodzenia przedłużył kontrakt z Cleareksem o kolejny sezon.

Runda rewanżowa Futsal Ekstraklasy rozpocznie się w drugi weekend stycznia. W pierwszym spotkaniu, 12 stycznia, Clearex podejmie Red Dragons Pniewy.