W Dzień świętowali, w nocy zwiedzali schron. | FOTORELACJA

Chorzowianin 2018-09-11
Mieszkańcy Maciejkowic nie mogli narzekać w ten weekend na brak atrakcji. 8 września dzielnica obchodziła swoje święto, a wieczorem odbyła się noc schronów.
W Dzień świętowali, w nocy zwiedzali schron. | FOTORELACJA

Zdjęcia: UM Chorzów

O godzinie 15:30 na boisku Szkoły Podstawowej nr 25 rozpoczął się rodzinny piknik. Dzieciaki mogły skorzystać ze ścianki wspinaczkowej i dmuchańców, a na scenie wystąpił m.in. Marek „Makaron” Motyka, KaeN i Pablopavo i ludziki.

Podczas festynu swoje umiejętności prezentował też mistrz sztuk walki, Dawid Zawada.

Na terenie festynu stanęła także specjalna eko-strefa. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Wieczorem, w  ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowano Noc schronów. Przy schronie w Maciejkowicach powstała strefa chilloutu. O godzinie 20:30 strefa zamieniła się w kino pod chmurką. Odwiedzający zobaczyli film „Walkiria”.  Specjalną atrakcję przygotowano także w schronie bojowym nr 5, przy ul. Katowickiej. Obiekt zamienił się tego dnia w escape room, w którym z zagadkami zmierzyło się kilkudziesięciu śmiałków. 

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.