W Chorzowie można pojeździć na nartach

Chorzowianin 2017-05-15 | Komentarzy: 0
W dawnej hali zakładów „Hajduki” w Chorzowie Batorym powstało pierwsze w Polsce Centrum Skimark ze sztucznym stokiem. Oficjalne otwarcie odbyło się w piątek.
W Chorzowie można pojeździć na nartach

Sztuczny stok powstał w byłej hali zakładów Hajduki

Działa to tak, że narciarze wchodzą na bieżnię o specjalnej nawierzchni imitującej śnieg. Mata zmienia prędkość i dzięki temu umożliwia trening i jazdę na różnym poziomie zaawansowania. A wszystko bez ciężkich ubrań, gogli i kolejek do wyciągu.

– Technika jest ta sama jak na stoku, ale przesuwająca się mata robi swoje. Na początku jest dość ciężko, ale z czasem da się wyrobić pewne nawyki. Nawet można robić skręty. Fajna sprawa. Można się szybko nauczyć jeździć na nartach. Potem na stoku będziemy już jeździli sprawnie – przyznaje Radosław Zajdel, narciarz z Chorzowa, który testował nowe cacko.

Firma Maxxtracks, która jest producentem sztucznych stoków działa obecnie w 25 krajach na całym świecie. To pierwszy taki stok w Polsce, ale jak zapewnia przedstawiciel firmy, będą kolejne, bo jego zdaniem w Polsce jest sporo dobrych narciarzy.

– Tworzymy takie stoki na całym świecie. Wszystko po to, by narciarze mieli możliwość doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach wtedy, gdy nie ma na to warunków atmosferycznych – przyznaje Jan Bos, wiceprezydent Maxxtracks, producenta sztucznych stoków.

Na pomysł niezwykłej inwestycji wpadł Michał Starzyński, właściciel chorzowskiego Freestyle Parku. – Przeglądałem internet i nagle rzucił mi się w oczy narciarz jeżdżący w hali. Pomyślałem, dlaczego u nas jeszcze tego nie ma? Potem spotkałem się z przedstawicielami Skimarku i zaczęliśmy współpracę – relacjonuje.

Na przejażdżkę skusiłby się też Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, który odwiedził Freestyle Park w dniu otwarcia sztucznego stoku.

– Jesteśmy w miejscu, gdzie nie tak dawno była hala poprzemysłowa. Uważam, że jest to fantastyczny przykład rewitalizacji miejsca, gdzie tego typu obiekty można kapitalnie przystosować w zupełnie nowy sposób. Stoki narciarskie w centrum miasta to też strzał w dziesiątkę – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Za tę przyjemność zapłacimy 80 zł. W tej cenie mamy instruktora, narty, buty i kask. Będą zapisy przez internet i telefonicznie.

Jak trafić do Freestyle Parku?

RELACJA VIDEO ZE SZTUCZNEGO STOKU W ŚRODĘ W INFOSERWISIE

pam

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.