Udany początek Cleareksu w Pucharze Polski

Chorzowianin 2018-02-12 | Komentarzy: 0
Broniący trofeum chorzowianie w 1/16 finału pewnie zwyciężyli w derbowym pojedynku w Katowicach. W kolejnej rundzie czeka ich wyjazd do Lublina.

Przed ponad miesiąc (od 7 stycznia) futsalowcy Cleareksu nie rozgrywali żadnego meczu o stawkę. Powodem była przerwa na zgrupowanie reprezentacji i jej występ na mistrzostwach Europy w Słowenii.

Na Euro walczyło trzech piłkarzy z Chorzowa: Robert Gładczak, Mikołaj Zastawnik i Maciej Mizgajski. Polacy sprawili sensację, remisując z Rosją 1:1, ale w drugim meczu grupowym przegrali z Kazachstanem 1:5 i odpadli z turnieju.

Clearex - już z kadrowiczami - powrócił do rywalizacji w minioną sobotę. Podopieczni Mirosława Miozgi rozpoczęli zmagania w Pucharze Polski, który zdobyli w poprzednim sezonie. W 1/16 finału zmierzyli się w Katowicach z AZS UŚ.

Mecz w hali w Szopienicach od początku układał się po myśli chorzowian. Zastawnik przeprowadził akcję lewą stroną boiska i idealnie dograł piłkę do czekającego pod bramką Roberta Świtonia. Później zaś sam Zastawnik trafił do siatki, po minięciu golkipera "Akademików". Mogło być nawet 3:0 do przerwy, gdyby Maciej Mizgajski wykorzystał przedłużony rzut karny. Ale co się odwlecze...

Sebastian Leszczak popisał się efektowną "podcinką", podwyższając prowadzenie Cleareksu. Katowiczanie strzelili później gola kontaktowego, ale na więcej nie było już ich stać. Z kolei piłkarze Cleareksu jeszcze dwukrotnie mieli powody do radości - po "główce" Wadima Iwanowa i uderzeniu Leszczaka do pustej bramki.

W 1/8 finału chorzowianie zmierzą się na wyjeździe z AZS UMCS Lublin. Pierwszoligowiec sprawił niespodziankę, eliminując zespół z Ekstraklasy - Solne Miasto Wieliczka (8:7).