Trzymiesięczne dziecko walczy o życie, ojciec usłyszał zarzuty

Chorzowianin 2017-10-02 | Komentarzy: 0
Chorzowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który podejrzany jest o pobicie trzymiesięcznego dziecka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych aresztował go na trzy miesiące.
Trzymiesięczne dziecko walczy o życie, ojciec usłyszał zarzuty

fot. KMP w Chorzowie

Na oddział dziecięcy dziecko trafiło w poniedziałek, 25 września, początkowo z diagnozą infekcji, jednak po kilku dniach obserwacji, lekarze stwierdzili, że przyczyną pogorszenia stanu zdrowia może być pobicie. Dwa dni po przyjęciu niemowlęcia powiadomiono policję. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że odpowiedzialny za obrażenia może być 29-letni ojciec dziecka.

– Usłyszał on zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany - mówi asp. Sebastian Imiołczyk z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Prokurator przedstawił mu zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Chorzowie.

W mediach pojawiła się informacja, że płacz dziecka miał przeszkadzać ojcu w grze na komputerze, jednak policja nie potwierdza tych doniesień.

– Z naszych ustaleń nie wynika, że taka sytuacja miała miejsce – komentuje asp. Imiołczyk.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.