Trener Niebieskich wicemistrzem Europy

Chorzowianin 2018-07-02 | Komentarzy: 0
W przerwie między rozgrywkami halowymi Jarosław Knopik poprowadził reprezentację Polski juniorów w piłce ręcznej plażowej na mistrzostwach Europy. Z Czarnogóry wrócił ze srebrnym medalem.

Jarosław Knopik - na co dzień szkoleniowiec KPR Ruch Chorzów - od kilku lat pracuje z juniorską reprezentacją w plażowej odmianie szczypiorniaka. W tym roku drużyna do lat 18 znalazła się w gronie siedemnastu ekip, które rywalizowały w mistrzostwach Europy. Polacy spisali się doskonale.

Na turnieju w czarnogórskim Ulcinj dotarli do strefy medalowej. W półfinale pokonali w dwóch setach Chorwację. W boju o złoto ich rywalem byli Niemcy. Pierwszego seta wygrali Biało-Czerwoni (16:14). Drugi zakończył się zwycięstwem rywali (8:21). Decydowały więc tzw. shoot outy - akcje jeden na jeden z bramkarzem. Polacy musieli w nich uznać wyższość Niemców (2:6).

Pozostał lekki niedosyt, ale wicemistrzostwo Europy jest i tak wielkim sukcesem Polaków. Z Czarnogóry z medalem wrócił nie tylko Jarosław Knopik, ale także Artur Dimitruk, fizjoterapeuta kadry, który na co dzień pracuje z "Niebieskimi".

Pod koniec lipca będziemy trzymać kciuki za Katarzynę Masłowską, zawodniczkę Ruchu, która - wraz z kadrą Biało-Czerwonych - weźmie udział w mistrzostwach świata w Kazaniu (Rosja). Polki to aktualne wicemistrzynie Europy na plaży.

Wcześniej, bo 8 lipca, przygotowania do sezonu halowego 2018/19 rozpoczną szczypiornistki Ruchu.