Tramwaje Śląskie mają nowego prezesa

Chorzowianin 2017-05-11 | Komentarzy: 0
Po 7 latach prezesury z Tramwajami Śląskimi pożegnał się Tadeusz Freisler. Nowym szefem spółki został Bolesław Knapik.
Tramwaje Śląskie mają nowego prezesa

Bolesław Knapik został prezesem Tramwajów Śląskich | fot. Fot. Andrzej Zowada, Tramwaje Śląskie S.A.

Środowe zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Tramwajów Śląskich S.A. zakończyło V kadencję zarządu spółki. 

Zgromadzenie przyjęło sprawozdanie finansowe za rok 2016 oraz sprawozdanie z działalności zarządu za rok 2016, udzielając zarządowi absolutorium. Tym samym zakończyła się kadencja dotychczasowego zarządu spółki.

Tego samego dnia obradowała rada nadzorcza spółki, która podjęła decyzję
o powołaniu na trzyletnią kadencję nowego, dwuosobowego zarządu Tramwajów Śląskich. Dotychczasowy prezesz zarządu Tadeusz Freisler już wcześniej zdecydował, iż nie będzie starał się o ponowny wybór. Decyzją rady nadzorczej powołany został dwuosobowy zarząd, który utworzyli jego dotychczasowi członkowie. Na stanowisko prezesa zarządu dyrektora naczelnego powołano Bolesław Knapik, a na stanowisko członka zarządu dyrektora finansowego ponownie powołano Henryka Kolendra.

– Dziękujemy radzie nadzorczej za okazane zaufanie, wyrażone powołaniem na kolejną kadencję. Przed nami wielkie wyzwanie, jakim jest realizacja „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego”. Będziemy realizować projekt, który jest szansą na dalszy rozwój naszej firmy z pożytkiem dla pasażerów Tramwajów Śląskich – powiedział w imieniu zarządu prezes Bolesław Knapik.

Rada nadzorcza podziękowała ustępującemu prezesowi Tadeuszowi Freislerowi za efektywną pracę na rzecz spółki przez dwie kadencje, życząc sukcesów nowo powołanemu zarządowi. Ustalono również, iż w terminie późniejszym skład zarządu Tramwajów Śląskich S.A. uzupełniony zostanie o trzecią osobę.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.