Tour de Pologne w Chorzowie. Tym razem bez Klimzowca

Chorzowianin 2017-05-17 | Komentarzy: 0
30 lipca kolarze uczestniczący w prestiżowym wyścigu ponownie przejadą ulicami naszego miasta. Sprawdź, gdzie będzie można ich zobaczyć.
Tour de Pologne w Chorzowie. Tym razem bez Klimzowca

Zdjęcie z prezentacji trasy TdP 2017 | Fot. Materiały organizatora Tour de Pologne

Siedem dni, ponad 500 miejscowości i 1144 kilometry. Tak w skrócie przedstawia się 74. Tour de Pologne. Potrwa on od 29 lipca do 4 sierpnia br.

Po raz trzeci z rzędu kolarze zawitają do Chorzowa. Będzie im można kibicować w niedzielę, 30 lipca, podczas drugiego etapu (z Tarnowskich Gór do Katowic). Niestety tym razem w nieco mniejszym wymiarze niż w latach poprzednich.

- Tegoroczna trasa przez Chorzów, ze względu na wyłączenie ulic przez prowadzone remonty, będzie mocno skrócona - poinformował Aleksander Franiasz z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów.

Kolarze wjadą do naszego miasta od strony Bytomia - ulicą Łagiewnicką. Podobnie jak w latach ubiegłych walczyć będą o punkty na lotnej premii na ulicy Krakusa.

Tuż za lotną premią dojdzie do zasadniczej zmiany. Peleton nie skręci w prawo (w stronę Klimzowca; w ubiegłych latach przejeżdżał ulicą Gałeczki), lecz w lewo - w ulicę Katowicką. Następnie kolarze - przez Chorzów Stary - zmierzać będą do Siemianowic Śląskich.

Trasa przejazdu kolarzy przez Chorzów (30 lipca 2017 r., II etap Tour de Pologne)

Wjazd z Bytomia, ul. Łagiewnicka, Niedurnego, 11 Listopada, Krzyżowa, Łagiewnicka Rondo Wagnera, Mariańska, Janasa, przecinamy 3 Maja, Styczyńskiego, Filarowa, rondo, Floriańska, Krakusa - lotna premia, Katowicka, Stabika, Stacyjna, Legnicka, (tunel 2,7 m), Rębaczy, Główna, Michałkowicka, wjazd do Siemianowic Śląskich. 

Zobacz film o drugim etapie TdP

Tak natomiast przedstawia się trasa 74. Tour de Pologne

I etap (29 lipca): Kraków - Kraków (137 km)
II etap (30 lipca): Tarnowskie Góry - Katowice (142 km)
III etap (31 lipca): Jaworzno - Szczyrk (161 km)
IV etap (1 sierpnia): Zawiercie - Zabrze (238 km)
V etap (2 sierpnia): Olimp Nagawczyna - Rzeszów (130 km)
VI etap (3 sierpnia): Kopalnia Soli Wieliczka - Zakopane (199 km)
VII etap (4 sierpnia): Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska (132 km)

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.