TdP: nowe informacje o „chorzowskim” etapie

Chorzowianin 2017-05-19 | Komentarzy: 0
30 lipca - podczas drugiego etapu imprezy, z Tarnowskich Gór do Katowic - peleton zawita do naszego miasta. Wiemy już, o której godzinie kolarze wjadą do Chorzowa. Zobacz mapę i plan minutowy etapu.
TdP: nowe informacje o „chorzowskim” etapie

Fot. Marcin Bulanda

Po raz trzeci z rzędu Chorzów znalazł się wśród miast, które podejmą uczestników Tour de Pologne - najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w kraju, zaliczanego do cyklu UCI World Tour. 

Informowaliśmy już, jak przebiegać będzie trasa przejazdu przez Chorzów. W porównaniu z poprzednimi edycjami są spore zmiany.

Czytaj także: Tour de Pologne w Chorzowie. Tym razem bez Klimzowca

W tym roku można założyć, że wizyta kolarzy wywoła rekordowe zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta. W przeciwieństwie do 2015 i 2016 r. kolarze zaprezentują się bowiem w Chorzowie nie w dzień roboczy, lecz w niedzielę (30.07.). I o nieco wcześniejszej porze niż w latach ubiegłych.

Poznaliśmy już bowiem szczegółowy program minutowy drugiego etapu. O godz. 13.00 peleton wyruszy z Tarnowskich Gór. Zawodnicy będą mieli do pokonania 142 km, z metą w Katowicach.

Po lotnej premii w Piekarach Śląskich i premii specjalnej w Bytomiu kolarze udadzą się do Chorzowa. Planowana godzina wjazdu do naszego miasta to 14.56 (może to ulec zmianie o kilka minut; w zależności od tempa jazdy kolarzy).

Premia lotna na ulicy Krakusa to 75. kilometr drugiego etapu. Później kolarzy czeka jeszcze walka o punkty na premii w Siemianowicach Śląskich i trzy rundy w Katowicach. Meta - tradycyjnie - zostanie usytuowana przy Spodku. Planowana godzina finiszu to 16.40. 

Zobacz mapę drugiego etapu Tour de Pologne 2017

Fot. Materiały organizatora Tour de Pologne

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.