Taki mecz nie zdarza się często. Ruch uległ AS Monaco

Chorzowianin 2018-07-08 | Komentarzy: 0
Dla podopiecznych Dariusza Fornalaka była to wyjątkowo cenna lekcja. Rzadko nadarza się okazja konfrontacji z wicemistrzem Francji. "Niebiescy" ulegli AS Monaco 0:3.

16-letni Willem Geubbels, pozyskany przez AS Monaco za 20 mln euro, strzelił gola na 2:0 w meczu z Ruchem | Fot. Facebook/AS Monaco

Drugi zespół minionego sezonu Ligue 1 przebywa w Polsce. W sobotę AS Monaco zremisował z Wisłą Kraków 1:1 (a następnie przegrał z "Białą Gwiazdą" w dodatkowej serii rzutów karnych 4:5). W niedzielę rywalem drużyny Leonarda Jardima był drugoligowy Ruch Chorzów.

Spotkanie miało zostać rozegrane na stadionie Wisły Kraków, bez udziału publiczności. Ostatecznie oba zespoły zagrały bez kibiców, tyle że w Myślenicach.

W składzie AS Monaco zabrało piłkarzy, którzy występowali na mundialu - m.in. Kamila Glika, Radamela Falcao (Kolumbia), Danijela Subasicia (Chorwacja), Youriego Tielemansa (Belgia), Thomasa Lemara czy Djibrila Sidibe (Francja).

I tak jednak wicemistrzowie Francji przywieźli do Polski mocną kadrę, m.in. z 61-krotnym reprezentantem Szwajcarii, bramkarzem Diego Benaglio czy brazylijskim obrońcą Jemersonem.

Trener Ruchu Dariusz Fornalak testował w meczu z Monaco m.in. Roberta Obsta (Wigry Suwałki) i Krzysztofa Sucheckiego (Unia Turza Śląska).

W pierwszej połowie "Niebiescy" starali się dotrzymywać kroku utytułowanemu rywalowi. Po strzale Michała Walskiego piłka nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczką. Benaglio niepokoił także Wojciech Kędziora.

Rywale byli skuteczniejsi. Brazylijczyk Gabriel Boschila płaskim strzałem pokonał Kamila Lecha.

W II połowie Fornalak postawił na kilku piłkarzy z drużyny juniorów starszych, którzy niedawno wywalczyli awans do CLJ. Młodzież walczyła ambitnie, ale kolejne gole strzelała ekipa z Ligue 1. Na 2:0 trafił Willem Geubbels, 16-latek, którego Monaco kupiło z Lyonu za... 20 mln euro! Wynik ustalił Stevan Jovetić, gwiazdor reprezentacji Czarnogóry.

Zobacz bramki z meczu Ruch - AS Monaco

- Jesteśmy wdzięczni takiemu zespołowi jak Monaco, że chciał z nami zagrać. To nie zdarza się często i dla tych młodych ludzi było to wielkie wyróżnienie. Stanąć przeciwko zawodnikowi z rocznika 2001, za którego Monaco płaci 20 milionów euro, to wielka sprawa. A dla nas to bardzo duży materiał do analizy. Bardzo przyzwoita pierwsza część, gdzie gra była wyrównana i nie musieliśmy wcale tej połowy przegrać. Druga połowa zdecydowanie jakościowo słabsza, nie wszyscy stanęli na wysokości zadania - podsumował sparing trener Dariusz Fornalak (cytat za niebiescy.pl).

Do rozpoczęcia sezonu w II lidze pozostały niespełna dwa tygodnie. Ruch w środę (11.07.) zagra sparing z Odrą Opole, zaś w ostatnim meczu kontrolnym zmierzy się z Pniówkiem Pawłowice (14.07.)

Ruch Chorzów - AS Monaco 0:3 (0:1)
Bramki:
Boschilia (14), Geubbels (65), Jovetić (82).
Ruch (I połowa): Lech - Jaworek, Obst, Małkowski, Bartolewski - Kowalski, Urbańczyk, Walski, Bogusz, Podgórski - Kędziora.
II połowa: Lech (75. Bielecki) - Cichecki, Kulejewski, Małkowski, Suchecki - Peda, Obst, Sikora, Nowakowski, Wdowik - Majewski.

AS Monaco (I połowa): Benaglio - Toure, Raggi, Badiashile, Diakhaby - Mboula, N’Doram, Boschilia, Navarro, Bongiovanni - Isidor
II połowa: Sy (75. Fernandez) - Grandsir, Toure, Jemerson (75. Badiashile), Serrano - Ghezzal, Faivre, Boschilia, Lopes - Jovetić, Geubbels (75. Diop).