Taka bana jeździ tylko raz w roku.

Chorzowianin 2018-02-12 | Komentarzy: 0
Jak co roku Tramwaje Śląskie zapraszają zakochanych i tych poszukujących miłości do tramwaju specjalnego zwanego „Zakochaną baną”. W tym roku tramwaj zakochanych na torach pojawi się już we wtorek 13 lutego.
Taka bana jeździ tylko raz w roku.

Jak co roku Tramwaje Śląskie wypuszczają na tory zabytkowy wagon typu N, który zmienia się w

Wyznania miłości, pocałunki, a nawet zaręczyny. Takie historie pisały się w zabytkowym wagonie typu N, który na jeden dzień przyjmuje rolę romantycznej dorożki. Podobnie ma być w tym roku. Skoro w tym roku Walentynki przypadają w Środę Popielcową, Tramwaje Śląskie zdecydowały się przyspieszyć kursowanie tej wyjątkowej linii.

– Walentynki to bardzo radosne święto, a Popielec to dla katolików dzień pokuty, do którego walentynkowy nastrój zupełnie nie przystoi. Dlatego zdecydowaliśmy, że tym razem „Zakochana bana” wyjedzie na tory dzień wcześniej – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich .

Romantyczny nastrój w zabytkowym wagonie zapewni nie tylko jego wyjątkowy wystrój, ale również oprawa muzyczna. W tym roku będą to romantyczne utwory grane na żywo na instrumencie klawiszowym.

– Takie rozwiązanie da pasażerom możliwość walentynkowej zabawy już w wigilię dnia św. Walentego, ale może też być doskonałą inauguracją środowego świętowania, dającą przedsmak atrakcji zaplanowanych na Walentynki – zaprasza A. Zowada.

Tramwaj kursować będzie na trasie Chorzów Batory Zajezdnia - Koszutka Słoneczna Pętla. Szczegółowy rozkład zamieszczamy poniżej.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.