Tak Maciej Polok wywalczył srebro TWG. Zobacz zdjęcia

Chorzowianin 2017-07-29 | Komentarzy: 0
Na igrzyskach sportów nieolimpijskich we Wrocławiu wystąpiło czworo sportowców z naszego miasta. Jedynym medalistą został Maciej Polok, który w jiu-jitsu w kat. 69 kg (ne waza) zajął drugie miejsce. Zobaczcie, jak do tego doszło.
Tak Maciej Polok wywalczył srebro TWG. Zobacz zdjęcia

Maciej Polok stoczył bardzo zacięty bój z Francuzem. Przegrał niejednogłośną decyzją sędziów | Fot. Marcin Bulanda

Finałowa walka z Haidarem Razą Abbasem z Francji była niesamowicie wyrównana. Najpierw to rywal zdobył dwa punkty, ale Polok szybko wyrównał. Po kolejnej punktowanej akcji Abbasa chorzowianin znalazł się pod presją (przegrywał 2:4). Zdążył jednak zrewanżować się przeciwnikowi. Na 40 s przed końcem był remis 4:4.

Czytaj także: Maciej Polok srebrnym medalistą The World Games!

Taki wynik utrzymał się do końcowej syreny. Obaj unieśli ręce w geście triumfu. Jednak w ocenie sędziów minimalnie lepszy był Francuz (dwóch arbitrów uznało, że wygrał Abbas, jeden wskazał na Poloka). Finałową walkę można zobaczyć pod tutaj.

Dla zawodnika TS AKS Chorzów to kolejny sukces w bogatej karierze, choć jego marzeniem było z pewnością złoto. Z Abbasem wygrał w finale ubiegłorocznych MŚ we Wrocławiu, teraz Francuz się zrewanżował. Całkiem możliwe, że za kilka miesięcy spotkają się ponownie, podczas MŚ w kolumbijskiej Bogocie.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii z finałowej walki Macieja Poloka. Autorem zdjęć jest Marcin Bulanda.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.