Tak dobrze nie było od 20 lat! Znów spadło bezrobocie

Chorzowianin 2018-08-10 | Komentarzy: 0
Lipiec jest kolejnym miesiącem z rzędu, w którym bezrobocie w Chorzowie spada. W porównaniu z poprzednim miesiącem, w lipcu w Powiatowym Urzędzie Pracy było zarejestrowanych o 122 bezrobotnych mniej. Tym samym liczba tych osób w Chorzowie spadła poniżej dwóch tysięcy po raz pierwszy od 20 lat.
Tak dobrze nie było od 20 lat! Znów spadło bezrobocie

W lipcu zeszłego roku w Chorzowie było 2729 zarejestrowanych osób bezrobotnych. Teraz jest to 1998 osób. | fot. archiwum

- Cieszę się, że problem bezrobocia dotyka coraz mniejszą liczbę chorzowskich rodzin, skoro już możemy powiedzieć o spadku stopy bezrobocia do rekordowego minimum. Bezrobocie w naszym mieście w lipcu wyniosło już mniej niż 5 procent  - mówi Marcin Michalik, zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju.

Czytaj też: W Chorzowie można znaleźć pracę

W lipcu zeszłego roku w Chorzowie było 2729 zarejestrowanych osób bezrobotnych. Teraz jest to 1998 osób. W zestawieniu rok do roku daje to spadek liczby osób bezrobotnych o niemal 30%. Chorzów dobrze wypada też na tle całego kraju. Stopa bezrobocia w Polsce w czerwcu 2018 roku wyniosła 5,9%, co oznacza, że mamy dziś mniej niż milion bezrobotnych Polaków.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.