Szybka „czerwień” ustawiła mecz Ruchu w Radomiu

Chorzowianin 2018-11-17 | Komentarzy: 0
Ciężko myśleć o korzystnym wyniku w wyjazdowym meczu z wiceliderem, jeśli już na samym początku traci się zawodnika za nieodpowiedzialny faul. "Niebiescy" przegrali w Radomiu z Radomiakiem 0:2 (0:1).

Bartłomiej Kulejewski szybko zakończył udział w meczu z Radomiu | Fot. Marcin Bulanda

Marek Wleciałowski w dwóch pierwszych spotkaniach w roli trenera Ruchu odnosił zwycięstwa - z Pogonią Siedlce (2:1) i Siarką Tarnobrzeg (2:0). Prawdziwy test czekał na jego podopiecznych w sobotę. "Niebiescy" pojechali do Radomia, na spotkanie z wiceliderem Radomiakiem.

W wyjściowym składzie Ruchu doszło do dwóch zmian. Na prawej stronie pomocy zamiast Pawła Mandrysza zagrał Jakub Kowalski, który ostatnio spisywał się świetnie w roli jokera (strzelał gole Pogoni i Siarce). Natomiast przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji U-19 Mateusz Bogusza zastąpił Artur Balicki.

Spotkanie rozpoczęło się dla Ruchu koszmarnie. W 2. minucie Bartłomiej Kulejewski sfaulował biegnącego na bramkę Kamila Lecha Leandro. Sędzia podyktował rzut wolny, tuż przed linią pola karnego, ale dotkliwsza była kara indywidualna. Kulejewski został usunięty z boiska.

Co ciekawe, to już trzecia (!) czerwona kartka dla 18-letniego obrońcy Ruchu. Wcześniej przedwcześnie kończył udział w meczach z: Pogonią Siedlce (kwiecień, I liga) oraz Górnikiem Łęczna (sierpień, II liga).

Rzut wolny wykonywany przez Brazylijczyka Leandro obronił Lech, a w pierwszych minutach w osłabieniu Ruch radził sobie całkiem przyzwoicie. Z czasem jednak Radomiak osiągnął przewagę. Na bramkę "Niebieskich" uderzali Meik Karwot i Jakub Rolinc.

Chorzowianie w 22. minucie już się nie obronili. Gol dla gospodarzy padł po rzucie rożnym - po dośrodkowaniu piłka została zgrana na dalszy słupek, a tam akcję zamknął kapitan Maciej Świdzikowski.

Wkrótce Bruno Luz mógł podwyższyć prowadzenie. Po jego centrze z rzutu rożnego piłka odbiła się od poprzeczki. Radomiak miał więcej dobrych sytuacji, ale "Niebiescy" mogli wyrównać. Błąd popełnił bramkarz gospodarzy Artur Haluch. Minął się z piłką, ta trafiła pod nogi Balickiego. Niestety po uderzeniu chorzowianina futbolówka spadła na górną siatkę. W odpowiedzi doskonałą okazję zmarnował Rolinc. Pozostawiony bez opieki napastnik Radomiaka główkował z kilku metrów, lecz przestrzelił.

W drugiej połowie spotkanie nieco straciło na jakości. Ruch próbował, ale nie był w stanie stworzyć sytuacji. Radomiak jakby zadowolił się skromnym prowadzeniem, nie kwapiąc się zbytnio do ataków i czekając na kontry. Gra toczyła się głównie w środku pola.

Jakub Kowalski próbował przymierzyć w okienko, niestety minimalnie się pomylił. Więcej strzałów oddawali jednak podopieczni Dariusza Banasika. Rezerwowy Patryk Mikita był bliski pokonania Lecha, ale przeniósł piłkę nad bramką.

Wicelider II ligi przesądził o losach meczu w 82. minucie. To była popisowa kontra radomian. Dominik Sokół wyprowadził akcję prawą stroną, podał do Leandro, który klatką piersiową zgrał piłkę do Michała Kaputa. Pomocnik z Radomia uderzył bez przyjęcia, w sam róg bramki "Niebieskich".

W ostatniej akcji meczu Bartłomiej Wdowik mógł zdobyć bramkę honorową, jednak po jego strzale piłka przeleciała nad poprzeczką. Za moment sędzia wskazał na środek.

To pierwsza porażka Ruchu pod wodzą Marka Wleciałowskiego. Nasz zespół pozostanie na 10. miejscu z dorobkiem 24 punktów. Za tydzień (24 listopada, godz. 13.00) zagra w Częstochowie ze Skrą.