Szóstka na pożegnanie z I ligą

Chorzowianin 2018-06-03 | Komentarzy: 0
Po 0:6 z Pogonią Siedlce i 1:6 z Miedzią Legnica "Niebiescy" raz jeszcze zostali rozgromieni. Na zakończenie sezonu Nice I Ligi przegrali 0:6 z Wigrami Suwałki. - W tym składzie personalnym już nigdy więcej się nie spotkamy. Zmiany będą ogromne - zapowiedział trener Dariusz Fornalak.

Szkoleniowiec "Niebieskich" na ostatni mecz zabrał głównie młodzieżowców. W bramce debiut zaliczył Kewin Paszek, w obronie Michał Rutkowski, zaś w drugiej połowie w linii pomocy pojawił się Bartłomiej Wdowik.

Nie zobaczyliśmy za to m.in. Jakuba Kowalskiego (pauza za kartki), Nikołaja Bankowa, Mello czy Mateusza Majewskiego.

Choć chorzowska młodzież w ostatnich tygodniach spisywała się całkiem nieźle (m.in. pomogła wygrać mecze z GKS-em Katowice i Odrą Opole), to w spotkaniu w Suwałkach nie miała wiele do powiedzenia.

W 5. minucie niefortunnie interweniował Bartłomiej Kulejewski, a piłka znalazła się w bramce strzeżonej przez Paszka. Wigry podwyższyły prowadzenie w I połowie, a po przerwie wbiły "Niebieskim" jeszcze cztery gole.

- Gratulacje dla trenera Artura (Skowronka - przyp. red.) i jego zespołu za lekcję, którą dzisiaj nam udzielili. Przykro się patrzy na chorzowski Ruch, który nie jest w stanie nawet skutecznie przeszkadzać. Przegrani głosu nie mają, możemy tylko przeprosić. Tak na szybko, na gorąco: na pewno w tym składzie personalnym już nigdy więcej się nie spotkamy. Zmiany będą ogromne - powiedział trener Ruchu Dariusz Fornalak (cytat za oficjalną stroną klubu).

Ruch zajął w sezonie 2017/18 ostatnie (18.) miejsce w tabeli Nice I Ligi. Zdobył 27 punktów. Razem z nim do II ligi spadają: Olimpia Grudziądz i Górnik Łęczna, zaś Pogoń Siedlce zagra w barażach.

34. kolejka Nice I Ligi
Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 6:0 (2:0)
Bramki:
Kulejewski (5. samobójcza), Kwaśniewski (35), Rybicki (56), Spychała (57), Mackiewicz (73), Sokołowski (90).
Żółta kartka Kwaśniewski.
Sędziował Konrad Kiełczewski (Wasilków).
Wigry: Węglarz - Spychała, Remisz, Jurkowski, A. Bogusz - Rybicki, Sokołowski, Radecki (52. Olszewski), Gużewski (62. Świątek), Kwaśniewski - Gąska (62. Mackiewicz).
Ruch: Paszek - Starzyński, Kulejewski, Małkowski, Rutkowski - Nowakowski (59. Wdowik), Trojak (46. Słoma), Urbańczyk, M. Bogusz, Walski - Balicki (73. Sikora).