Szedłeś latem ul. Wolności w Chorzowie? Możesz być na mapie

Chorzowianin 2018-02-20 | Komentarzy: 0
Po blisko pięciu latach od publikacji sferycznych zdjęć ulic Chorzowa w usłudze Google Street View amerykański gigant technologiczny zaktualizował swoją mapę o deptak na ulicy Wolności. Flota Google gościła w Chorzowie latem zeszłego roku.
Szedłeś latem ul. Wolności w Chorzowie? Możesz być na mapie

Ulica Wolności została sfotografowana przez wysłanników Google w lipcu zesżłego roku. | fot. screen Google Street View

Pierwsze zdjęcia Chorzowa pojawiły się w Google Street View w kwietniu 2013 roku. Samochód właścicieli m. in. najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki objechał rok wcześniej wtedy prawie miasto. Ominął jednak jedną z wizytówek Chorzowa, czyli deptak na ulicy Wolności. Teraz, wykorzystując nowe technologie, można było mapę uzupełnić.

Zobacz też: Chorzów na panoramach Googla

– Dzięki Trekkerowi możemy zamieścić w Street View więcej zdjęć z całego świata, pokazujących miejsca, których nie da się sfotografować z samochodu, Trike'a, wózka ani skutera śnieżnego. Trekkera z zamontowanym na górze systemem fotograficznym można nieść na plecach. Jest on tak lekki i poręczny, że pozwala robić zdjęcia w ciasnych i wąskich miejscach oraz wszędzie tam, gdzie nie można dotrzeć inaczej niż pieszo – opisuje na swoim blogu Google.

Fotografujący wysłannik światowego lidera branży IT złapał między innymi ławeczkę Gerarda Cieślika, koncert One Man Act organizowany na ul. Jagiellońskiej przez Chorzowskie Centrum Kultury, a także wielu spacerujących "Wolką" chorzowian.

Zaktualizowany został też widok Rynku. Na najnowszych zdjęciach można zobaczyć  nowe centrum przesiadkowe.

Ubiegłoroczne zdjęcia to nie jedyna aktualizacja Street View w naszym mieście. Od dwóch lat dzięki usłudze Google Street View Trusted można bez wychodzenia z domu zwiedzić gmach Urzędu Miasta, a użytkownicy projektu na bieżąco dodają panoramy np. z Parku Śląskiego.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.