Święto Niepodległości. Uroczyście, rodzinnie, biesiadnie.

Chorzowianin 2017-11-10 | Komentarzy: 0
Msza święta, pieśni patriotyczne, zwiedzanie stadionu a może biesiada. W Chorzowie zaplanowano wiele uroczystości, imprez i wydarzeń związanych ze Świętem Niepodległości 2017.
Święto Niepodległości. Uroczyście, rodzinnie, biesiadnie.

Uroczystości Święta Niepodległości pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego | tot. arch. UM Chorzów

Oficjalne obchody 11 listopada rozpoczną się o godz. 9.00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Barbary przy ul. 3 Maja 18. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą pod Pomnik Powstańca Śląskiego przy placu Powstańców Śląskich, gdzie złożone zostaną kwiaty przez delegacje.

Na rodzinny piknik, w godzinach od 11.00 do 17.00 zaprasza Stadion Śląski (obiekty treningowe ul. Katowicka 10). W trakcie pikniku zaprezentowana zostanie wystawa militariów w tym m.in. działa, armaty, wystawa broni oraz pojazdów. Nie zabraknie koncertów oraz atrakcji i konkursów dla dzieci. Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach zaprezentuje miasteczko rowerowe. W programie także tresura psa policyjnego oraz pokaz musztry paradnej. Święto Niepodległości to również okazja do bezpłatnego zwiedzania Stadionu Śląskiego. Można to zrobić od godz. 11.00. Ostatnie wejście grupy odbędzie się o godz.16.30. Wejście na imprezę oraz do strefy zwiedzania bramą nr 1A. Jedną z możliwości dotarcia na stadion będzie też przejazd kolejką linową "Elka", która 11 listopada w godz. 10.00-17.00 oferuje promocyjny przejazd za 5 zł w jedną stronę. Wstęp na piknik jest wolny. 

Po południu, o godzinie 17.00, w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59 odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych. Na scenie wystąpią chóry mieszane: „Lutnia”, „Gwiazda” i „Seraf”. Wstęp - karta ChCK. 

W Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3 o godz. 17.00 zaplanowano widowisko taneczne: Jedno święto, wiele miejsc, polonezem przez Polskę. Wstęp wolny.

Z kolei w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 o godzinie 16.00 wystartuje 21. Chorzowska Biesiada Rocznicowa. W tym roku impreza rozkręci się w klimatach śląskich i góralskich. Na scenie zaprezentują się Mirosław Szołtysek, Kabaretowa Grupa Biesiadna, Kapela Górole, Brygida i Robert Łukowscy oraz Dominika i Janusz Żyłka. Biesiada jest biletowana. 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.