Supersobota. Elka za 1 zł i inne atrakcje

Chorzowianin 2017-05-16 | Komentarzy: 0
Przejazd kolejką „Elka” za złotówkę i zniżki na wstęp do zoo – to tylko te najbardziej wymierne atrakcje, jakie czekają na gości Parku Śląskiego w najbliższą sobotę, 20 maja.
Supersobota. Elka za 1 zł i inne atrakcje

Kolejka liniowa Elka | fot. pas

Najbliższa sobota upłynie w Parku Śląskim w bardzo intensywnym rytmie. Od godziny 10.00 rusza kolejna odsłoną cyklu Śniadanie na trawie w Rosarium, gdzie w pięknym otoczeniu i w atmosferze „slow” rozmawiać będzie się o urokach Ogrodu Bylinowego (to temat spotkania, które odbędzie się w ramach Śniadania). Na tym nie skończy się lista aktywności w ogrodzie różanym, bo czeka nas tam również wiosenna odsłona Kongresu „Obywatel Senior” (godz. 11-16).

Tych, którzy zechcą w sobotę odwiedzić parkowe atrakcje, mogą skierować swoje kroki na kolejkę „Elka”. W najbliższą sobotę będzie można się nią przejechać za symboliczną złotówkę (w jedną stronę). Promocyjny przejazd „Elką” to element Dni Otwartych Funduszy Europejskich, czyli ogólnopolskiego święta projektów zrealizowanych przy wsparciu funduszy unijnych.

Już od czwartku włączy się w nie Śląski Ogród Zoologiczny, który pod koniec tygodnia organizuje m.in. Dzień Tygrysa, Dzień Ptaków i Gepardów oraz Dzień Pszczoły Miodnej. Dodatkowo, od czwartku do niedzieli obowiązywać będą promocyjne ceny biletów wstępu do zoo (ze zniżką 50 proc.).

Miłośnicy czworonogów będą mogli w sobotę wziąć udział w pierwszym Rajdzie Dogtrekking w Parku Śląskim, który rozpocznie się o godz. 9 przy Kanale Regale Regatowym. Na zawodników czekają trzy trasy o długości od 5 do 15 km.

Po intensywnym dniu warto na deser odwiedzić Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, który zostanie otwarty także po zmroku (w ramach Nocy Muzeów). Na gości skansenu czekać będą spacery z przewodnikiem szlakiem strzyg, zmor i utopców.

Szczegóły wydarzeń na stronach: parkslaski.pl, muzeumgpe-chorzow.pl i zoo.silesia.pl.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.