Stomil - Ruch: Niebiescy domagają się walkowera

Chorzowianin 2018-03-12 | Komentarzy: 0
Sobotni mecz nie doszedł do skutku z powodu fatalnego stanu murawy. Klub z Cichej wystosował do PZPN wniosek o zweryfikowanie meczu jako walkower (3:0 dla "Niebieskich").
Stomil - Ruch: Niebiescy domagają się walkowera

Fot. Marcin Bulanda

"Ruch Chorzów oświadcza, że będzie dochodził swoich praw zapisanych w Regulaminie rozgrywek 1 Ligi w sezonie 2017/2018" - to fragment oświadczenia, które "Niebiescy" opublikowali w sobotę po odwołaniu meczu w Olsztynie.

W poniedziałek władze czternastokrotnego mistrza Polski sprecyzowały, czego będą się domagać. Ruch zwrócił się do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej z wnioskiem o zweryfikowanie meczu jako walkower.

Na oficjalnej stronie klubu wyszczególnione zostały przepisy, na jakie powołują się "Niebiescy".

Art. 11 ust. 2 pkt c) Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Nice I Ligi na sezon 2017/2018 - zgodnie z nim zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść drużyny, która nie przygotowała boiska do gry stosownie do postanowień § 6 ust. 3 i 5 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN roku w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.

Art. 16 ust. 1 Uchwały nr VI/88 z dnia 16 czerwca 2017 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Nice I Ligi na sezon 2017/2018 - zgodnie z nim mecze o Mistrzostwo Nice I Ligi muszą być rozgrywane na stadionach spełniających wymogi licencyjne określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Nice I Ligi PZPN. Klub jest w pełni odpowiedzialny za przygotowanie stadionu do gier mistrzowskich. Klub, który nie dopełnił tego obowiązku, i z winy którego zawody nie doszły do skutku, ponosi stosowne konsekwencje regulaminowe oraz pokrywa przeciwnikowi wszystkie koszty związane z przyjazdem na nie odbyty mecz.

Władze Ruchu podkreślają, że na kilka dni przed meczem dysponowały informacjami o złym stanie murawy w Olsztynie, który uniemożliwi rozegranie spotkania w terminie.

- Wobec uzasadnionych przypuszczeń, że spotkanie nie będzie mogło być rozegrane, Dyrektor Sportowy Ruchu Chorzów wystosował 7 marca 2018 roku, pismo do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, w którym zwrócił się o wcześniejsze niż dopiero bezpośrednio przed spotkaniem, sprawdzenie stanu murawy na stadionie w Olsztynie. Wyraził w nim obawę co do możliwości i sensu rozgrywania  spotkania, biorąc pod uwagę stan murawy oraz prognozę pogody do dnia meczu. Zwrócił także uwagę na kwestie związane z kosztami dojazdu i zakwaterowania piłkarzy Ruchu Chorzów w Olsztynie - czytamy w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek przez chorzowski klub.

Ruch obwinił o zaistniałą sytuację klub z Olsztyna. - Nie tylko nie zadbał o właściwy stan murawy, ale dodatkowo utrzymywał, że mecz może się odbyć w zaplanowanym terminie, wprowadzając w ten sposób w błąd zarówno Ruch jak i PZPN (...) Zdaniem Ruchu, w tej sytuacji spełnione są wszelkie niezbędne warunki do zwrócenia się z wnioskiem o walkower - tak kończy się oświadczenie "Niebieskich".

(ruchchorzow.com.pl)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.