Sto dwadzieścia kilogramów radości. Hanys znów poleciał w podróż

Chorzowianin 2018-01-11 | Komentarzy: 0
Bloger i podróżnik Marcin Kupczak rozpoczął swój kolejny projekt. Tym razem Hanys on tour zorganizuje ligę piłkarską dla dzieci w Kenii.
Sto dwadzieścia kilogramów radości. Hanys znów poleciał w podróż

Koszulki, piłki, zeszyty, kredki, przybory do szkoły to wszystko ma trafić dla dzieciaków. Łącznie ponad 120 kilogramów radości. | fot. Hanys on tour

O planach młodego chorzowianina pisaliśmy w październiku. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, gdzie Marcin zorganizuje rozgrywki. Dziś już wiemy, że spędzi najbliższe miesiące w Meru, miejscowości oddalonej ok. 250 km od Nairobi, stolicy Kenii. 

– Podejmę się sporego wyzwania. Oprócz pomocy w codziennym życiu, czyli na przykład przy prowadzeniu zajęć w szkole, będę prowadził dla najmłodszych zajęcia piłkarskie. Dzięki koszulkom od dwunastu klubów piłkarskich oraz materiałów do szkoły i upominków m.in od Polskiego Związku Piłki Nożnej, chcę stworzyć na miejscu ligę, w której dzieciaki będą grały w koszulkach polskich klubów piłkarskich – zapowiada Marcin Kupczak.

Wczoraj Hanys on tour wyleciał do Londynu, gdzie przesiada się na samolot do Kenii. Przed odlotem zdążył jeszcze się pożegnać, publikując zdjęcie z imponującym bagażem.

– Koszulki, piłki, zeszyty, kredki, przybory do szkoły to wszystko ma trafić dla dzieciaków. Łącznie ponad 120 kilogramów radości, które muszę dostarczyć do Afryki – wylicza Kupczak.

Pięć walizek dodatkowego bagażu, międzylądowania, trudne warunki bytowe. Wszystko to sprawia, że można spytać, po co tam lecieć? Jednak Marcin nie ma wątpliwości, że to dobra decyzja.

– Mogłem polecieć na Kubę popijać drinki, ba, mogłem kupić bilet na mecz Polski na Mistrzostwach Świata i spełnić swoje marzenie jako kibic. Mogłem, ale wtedy jaka byłaby z tego satysfakcja? Za to w Afryce będę spełniał marzenia tych, którzy nie mają takiej szansy – tłumaczy bloger. 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.