Spartan Fight 9: Browarski pokonany. Nokaut z dedykacją

Chorzowianin 2017-12-03 | Komentarzy: 0
Kibice, którzy wybrali się w sobotni wieczór do hali MORiS, nie mogli narzekać na brak emocji. Zobaczyli 12 walk zawodowych i jedną amatorską - w MMA i formule K1. W tej najważniejszej Tomasz Kondraciuk znokautował Macieja Browarskiego (Gracie Barra Chorzów).
Spartan Fight 9: Browarski pokonany. Nokaut z dedykacją

Tak zakończył się najważniejszy pojedynek gali w Chorzowie. Maciej Browarski przegrał przez TKO | Fot. Adrian Ślązok

Federacja Spartan Fight zorganizowała swoją galę już po raz czwarty w hali przy ul. Dąbrowskiego. W akcji zobaczyliśmy kilku zawodników chorzowskiego klubu - Gracie Barra Spartan.

Jako pierwszy do klatki wszedł Rafał Mzyk, który stoczył walkę amatorską z Michałem Sobiechem. Zawodnik z Chorzowa w drugiej rundzie dał się zaskoczyć i uległ rywalowi przez TKO.

Następnie odbyło się 12 pojedynków w MMA i formule K1. Nasi zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem. Damian Pasiek (Paco Team Katowice/Spartan Chorzów) wygrał decyzją sędziów z Dorianem Czechowiczem, zaś Dawid Pancerz (AKS Chorzów/Spartan Chorzów) poddał Czecha Davida Martnika.

Nie powiodło się natomiast Kamilowi Stolarczykowi (Spartan), który uległ przed czasem Łukaszowi Mielczarskiemu.

Największe zainteresowanie budziły trzy pojedynki wieczoru. Najpierw Michał Królik odniósł kolejne zwycięstwo w K1. Reprezentant Paco Team Katowice i trener w Spartanie Chorzów zwyciężył decyzją sędziów z Oskarem Siegertem. Następnie jeden z najbardziej znanych zawodników K1 w Polsce, krakowianin Tomasz Sarara, pokonał Artura Gorlova.

Emocje sięgnęły zenitu, gdy do klatki weszli Maciej Browarski (Gracie Barra Spartan) i Tomasz Kondraciuk (Ankos MMA Poznań). Kibice głośno dopingowali "Sowę", licząc na jego 16. zwycięstwo w karierze.

Walka nie potoczyła się jednak po myśli chorzowianina. Kondraciuk zyskał przewagę w drugiej minucie walki. Kilka jego mocnych ciosów i kopnięć doszło do celu. Później "Tomaj" rozbijał defensywę Browarskiego kolanami. "Sowa" był zamroczony, ale próbował przetrwać kryzys. Niestety to mu się nie udało. Sędzia na początku trzeciej minuty przerwał pojedynek, gdy Kondraciuk zasypał Browarskiego gradem ciosów.

Zawodnik z Chorzowa po raz pierwszy w karierze przegrał przed czasem (dotychczas miał na koncie osiem porażek, ale wszystkie decyzją sędziów). Z kolei Kondraciuk po trzech kolejnych porażkach wrócił na zwycięską drogę.

- Pokonałem waszego bohatera, ale wielkie brawa dla niego, bo jest wspaniałym wojownikiem - komplementował Browarskiego Kondraciuk. - To pierwsza moja zwycięska walka, odkąd urodziły się moje kochane dzieciaczki. Tę walkę dedykuję wam, mam nadzieję, że jak kiedyś to zobaczycie, będziecie dumni ze swojego taty. Kocham was - dodał zwycięzca walki wieczoru w rozmowie z prowadzącym galę Irkiem Bieleninikiem.

Poniżej prezentujemy wyniki gali. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć ze Spartan Fight 9. Ich autorami są Adrian Ślązok i Marcin Bulanda.

Wynik gali Spartan Fight 9

Walki wieczoru
Kat. 84 kg: Tomasz Kondraciuk pokonał Macieja Browarskiego przez techniczny nokaut w I rundzie;
Kat. 95 kg (formuła K1): Tomasz Sarara pokonał Artura Gorlova jednogłośną decyzją sędziów;
Kat. 62 kg (K1): Michał Królik pokonał Oskara Siegerta jednogłośną decyzją sędziów.

Karta główna
Kat. 70 kg:
Alexey Valivakhin pokonał Alana Langera przed poddanie (skrętówka) w I rundzie;
Kat. 61 kg: Jakub Wikłacz pokonał Piotra Wróblewskiego przez poddanie (duszenie gilotynowe) w II rundzie;
Kat. 70 kg: Kacper Koziorzębski pokonał Radosława Tarnawę jednogłośną decyzją sędziów;
Kat. 77 kg: Łukasz Stanek pokonał Stanislava Zinchenko przez techniczny nokaut w II rundzie;
Kat. 75 kg (K1): Krzysztof Mariańczyk pokonał Adama Trzpiołę jednogłośną decyzją sędziów;
Kat. 120 kg: Denis Górniak pokonał Konrada Dziczka przed poddanie (duszenie gilotynowe) w I rundzie;
Kat. 61 kg: Dawid Pancerz pokonał Davida Martnika przed poddanie (duszenie gilotynowe) w I rundzie;
Kat. 70 kg: Łukasz Mielczarski pokonał Kamila Stolarzczyka przez techniczny nokaut w I rundzie;
Kat. 86 kg: Damian Pasiek pokonał Doriana Czechowicza jednogłośną decyzją sędziów.

Walka amatorska
Michał Sobiech pokonał Rafała Mzyka przez techniczny nokaut w II rundzie.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.