Sokół lepszy od Cleareksu

Chorzowianin 2018-08-03 | Komentarzy: 0
Podopieczni Mirosława Miozgi przegrali u siebie z czwartym zespołem ukraińskiej Superligi 1:4 (0:2).

Jedyny gol dla Cleareksu padł po akcji Sebastiana Leszczaka | Fot. Marcin Bulanda

W pierwszym sparingu przed sezonem 2018/19 futsalowcy Cleareksu nie sprostali Sokołowi Chmielnicki. Drużyna z zachodniej Ukrainy wbiła naszemu zespołowi cztery gole, tracąc tylko jednego.

Honorowe trafienie dla Cleareksu padło po akcji Sebastiana Leszczaka. Najskuteczniejszy zawodnik chorzowian w ubiegłym sezonie nie wpisał się jednak na listę strzelców. Piłkę do siatki skierował bowiem jeden z graczy Sokoła.

W I połowie nasi futsalowcy mieli przedłużony rzut karny, ale nie wykorzystał go Maciej Mizgajski. Ukraińcy pokazali w końcówce meczu, jak skutecznie wykonywać stały fragment gry z 10 metrów. W ten sposób ustalili wynik sparingu.

Dodajmy, że w Cleareksie - po dwuletniej przerwie - ponownie wystąpił Krzysztof Salisz (ostatnio AZS UŚ Katowice).

Przed podopiecznymi Mirosława Miozgi jeszcze cztery mecze kontrolne, m.in. z "Akademikami" z Katowic.

Clearex Chorzów - Sokół Chmielnicki 1:4 (0:2)