Śląski jak magnes. W niedzielę padnie biegowy rekord

Chorzowianin 2018-03-10 | Komentarzy: 0
Bieg Wiosenny to impreza, która odbywa się w Parku Śląskim od kilku lat. Po raz pierwszy z metą na Stadionie Śląskim, co spowodowało gwałtowny wzrost frekwencji. W niedzielę na niebieskim tartanie finiszować będzie ok. 3 tysiące biegaczy.
Śląski jak magnes. W niedzielę padnie biegowy rekord

Biegacze finiszujący na Stadionie Śląskim podczas październikowego Silesia Marathonu i półmaratonu | Fot. MF

Na zmodernizowanym Stadionie Śląskim odbyła się już jedna impreza biegowa. 1 października 2017 r. w Chorzowie kończył się Silesia Marathon, a także towarzyszący mu półmaraton. Teraz - w niedzielę, 11 marca - przyjdzie czas na pierwszą "dychę" w historii stadionu.

Bieg Wiosenny odbywa się w Parku Śląskim od kilku lat. Dotychczas zawodnicy startowali i finiszowali na wysokości Kapelusza. Tym razem przygotowana została zupełnie nowa, atestowana trasa. Biegacze będą mieć na jej pokonanie 90 minut.

- Zależało nam, aby odświeżyć formułę tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że atrakcyjna lokalizacja mety oraz nowa trasa przyciągną chętnych, którzy jeszcze u nas nie startowali - tak reklamowali bieg organizatorzy (głównym organizatorem jest Park Śląski, a jego partnerami m.in. Stadion Śląski i Miasto Chorzów).

Start biegu zaplanowano na godz. 11.00, zawodnicy wystartują z Pól Marsowych. Trzeba być przygotowanym na kilka podbiegów, ten najdłuższy - tuż po minięciu Stawu Hutnik - liczy ok. 1 km.

Trudy zrekompensuje z pewnością pokonanie ostatnich metrów na niebieskiej bieżni Stadionu Śląskiego. To właśnie meta na legendarnym obiekcie zadziałała jak magnes i przyczyniła się do gwałtownego wzrostu frekwencji w porównaniu z poprzednimi edycjami Biegu Wiosennego.

Na liście startowej - po zapisach internetowych - znajduje się aż 3126 osób!

Ta liczba może się zmienić, bo zgłoszenia przyjmowane są także w Biurze Zawodów (sala gimnastyczna na Stadionie Śląskim, wejście przez bramę nr 8), ale tylko w sobotę (10.03.) do godziny 18.00. W dniu zawodów w biurze (7.30-10.30) będzie można tylko odebrać pakiet.

Rekord frekwencji ustanowiony został w 2016 r. W Biegu Wiosennym wystartowało wówczas 1469 osób. Przed rokiem - 974 osoby. Można więc w ciemno założyć, że osiągnięcie sprzed dwóch lat zostanie pobite z hukiem.

Warto dodać, że osoby, które będą chciały dopingować biegaczy na ostatnich metrach, mogą wejść na Stadion Śląski - bramą nr 1 i 2.

Przed Biegiem Wiosennym odbędą się Biegi dla Dzieci (od godz. 10.00).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.