Śląska LM w futsalu: finał sprawą chorzowską?

Chorzowianin 2018-04-12 | Komentarzy: 0
Wszystko wskazuje na to, że w finale drugiej edycji Śląskiej Ligi Mistrzów w futsalu zmierzą się dwie drużyny z Chorzowa. Budoserwis już zapewnił sobie w nim udział, Irex Gaz zrobił pierwszy krok.
Śląska LM w futsalu: finał sprawą chorzowską?

Fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

Śląska Liga Mistrzów to rozgrywki, w których mierzą się najlepsze zespoły z czterech środowiskowych lig: z Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej i Bytomia.

Przed rokiem pierwszą edycję wygrał Irex Gaz Chorzów, występujący w ŚLM jako mistrz Halowej Ligi Piątek Piłkarskich Old Boys w Rudzie Śląskiej. W finale pokonał Hunger Bud z Siemianowic Śląskich. W tym roku mecz o trofeum będzie prawdopodobnie wewnętrzną sprawą chorzowską.

Oto bowiem pierwszym finalistą został Budoserwis Chorzów (mistrz Chorzowskiej Ligi Futsalu 2017). Po zwycięstwie 5:3 w Siemianowicach Śląskich z Abeksem wygrał także - w środowy wieczór - w meczu rewanżowym w hali przy ul. Granicznej. Tym razem 6:3.

Także 11 kwietnia rozegrany został pierwszy mecz w innej parze półfinałowej. W Bytomiu Woltrans podejmował Irex Gaz. Chorzowianie zrobili pierwszy krok w stronę finału, zwyciężając 7:3.

Rewanż odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia. Jeśli Irex Gaz postawi kropkę nad "i", wówczas 27 kwietnia - na turnieju finałowym w Rudzie Śląskiej - dojdzie do derbów Chorzowa.

Śląska Liga Mistrzów w futsalu 2018

Półfinały
Abex Rekreacja - Budoserwis 3:5
(D. Grudzień, A. Klama, A. Bielanik - M. Ogórek 2, M. Petrus, M. Śliwa, T. Golly)
Budoserwis - Abex Rekreacja 6:3 (T. Golly 3, M. Ogórek, M. Petrus, M. Stec - M. Cuber, M. Seget, D. Nowak)
Awans: Budoserwis

Woltrans - Irex Gaz 3:7 (K. Malinowski 2, A. Biela - B. Tarnówka 3, D. Rymaszewski, M. Miozga, D. Steinmann, A. Szolc)
Irex Gaz - Woltrans (14 kwietnia, hala MOSiR Ruda Śląska, Halemba, godz. 19).

Turniej finałowy (mecz o 1. i 3. miejsce)
27 kwietnia, hala MOSiR Ruda Śląska, Halemba, ul. Kłodnicka 95.

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.