Skuteczna Drażyk to za mało

Chorzowianin 2018-11-03 | Komentarzy: 0
Magdalena Drażyk zdobyła osiem bramek w meczu ze Startem, ale "Niebieskie" nie zdołały sprawić niespodzianki w Elblągu. Ważną informacją dla naszej drużyny jest wycofanie z PGNiG Superligi Arki Gdynia.

Magdalena Drażyk osiem razy pokonywała bramkarki Startu | Fot. Marcin Bulanda

24 października piłkarki ręczne Ruchu pokonały u siebie Arkę Gdynia 24:22. Jak się okazuje, chorzowianki były ostatnim zespołem, który zmierzył się z ekipą z Trójmiasta. Arka - mająca ogromne problemy finansowe - wycofała się z Superligi.

To zaś oznacza prawdopodobnie (bo jeszcze oficjalne decyzje nie zapadły), że w tym sezonie nikt nie spadnie bezpośrednio z Superligi. Pozostanie walka o uniknięcie miejsca jedenastego, grożącego barażami z drużyną z I ligi.

"Niebieskie" od poprzedniej kolejki zajmują dziesiąte miejsce. W sobotę walczyły w wyjazdowym spotkaniu z szóstą drużyną Superligi - Startem Elbląg.

Podopieczne Jarosława Knopika prowadziły tylko na początku - po dwóch akcjach Magdaleny Drażyk (1:0 i 2:1). Później Start odskoczył na trzy bramki, ale w 16. minucie po trafieniu Aleksandry Sójki był remis 8:8.

Kolejny fragment znów należał do ekipy Andrzeja Niewrzawy (14:11). Co ciekawe - od 24. minuty żaden z zespołów nie zdobył bramki.

Ruch starał się gonić wynik po przerwie. W 42. minucie po golu Sandry Kiel "Niebieskie" przegrywały tylko 17:18, ale w odpowiedzi elblążanki trafiły trzykrotnie. Sytuacja wkrótce się powtórzyła. Klaudia Grabińska doprowadziła do stanu 20:22, a Start zrewanżował się trzema golami.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 28:23. W Ruchu pierwsze skrzypce grała Drażyk. Jej 8 bramek to najlepszy wynik w chorzowskiej drużynie w tym sezonie. Niestety nie przełożył się na zdobycz punktową.

Za tydzień KPR Ruch zagra ponownie na wyjeździe - w Kielcach z Koroną. Natomiast 14 listopada podejmie UKS PCM Kościerzyna - ostatnią drużynę Superligi.