Sie ma po raz dwudziesty! Czytaj relację na żywo.

Chorzowianin 2012-01-08 | Komentarzy: 1
Chorzów ponownie był miejscem Finału Wojewódzkiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbyła się przy hali wystaw „Kapelusz” w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku, ale nie tylko.
Sie ma po raz dwudziesty! Czytaj relację na żywo.

Światełko do nieba w Chorzowie | fot. Paweł Mikołajczyk


OBSZERNA RELACJA Z FINAŁU WOŚP W INFOSERWISIE CHORZOWIANIN.TV
22:20
Kończy się sztafeta pływacka w kompleksie sportowym Hajduki. Kończy się też nasza relacja na żywo z chorzowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 20. Finał WOŚP powoli przechodzi do historii. Dziękujemy, że byliście z nami. Jutro podliczymy, ile pieniędzy udało się zebrać w chorzowskich sztabach WOŚP. Sie ma!

22:00
Sztab w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie Batorym zebrał ponad 20 500 zł. Na zdjęciu Marian Golba, który podlicza ostatnią puszkę w sztabie. - Jak dobrze liczę, to piąta akcja, w której nasz sztab bierze udział. Wszystko przebiegło spokojnie. Pomagało nam ponad stu wolontariuszy. Uzbieraliśmy mniej niż w ubiegłym roku, ale cieszymy się z tej kwoty - mówi Robert Gierek, szef sztabu.20:25
Ponad 1 400 000 zł. To kwota, którą uzbierano na Śląsku do dwudziestej. Sztaby ciągle pracują.

20:20
Niedługo po zakończeniu "Światełka do nieba" sztab WOŚP z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 im. W. Korfantego poinformował nas o aktualnym stanie konta. Wolontariuszom udało się zebrać 12.715,55 zł! Do kompletu brakuje jeszcze rozliczenia trzech skarbonek. 

20:15
- To było bardzo wzruszające. I ten moment, kiedy tyle osób wyjęło zimne ognie. Dla takich chwil warto wykonywać ten zawód. Było czuć, że ta publiczność nie jest przypadkowa. Każdy przyszedł po to, by pomóc. To mnie napawa totalnym optymizmem - powiedziała nam Patrycja Markowska.

20:00
 Najpierw tysiące zimnych ogni. Potem setki kolorywch baloników powędrowało w niebo. I na koniec wielkie świetlne show fajerwerków. Tak wyglądało wyjątkowe światełko do nieba. Ze Śląska! Z Chorzowa. - Jubileuszowo z pompą gramy. Z Chorzowa Was pozdrawiamy - wykrzyczało tysiące gardeł w WPKiW. Zaintonował prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala19:10
Znamy szczegóły drugiego incydentu, do którego doszło dziś w Chorzowie. Jak podała teraz policja, do kradzieży puszek dwóm wolontariuszkom w wieku 16 i 17 lat doszło na ul. Wolności, na wysokości ul. Chrobrego ok. godz. 16:30. Na kwestujące napadło czterech chłopaków w wieku ok. 18 lat. Jak przekazała nam rzeczniczka chorzowskiej policji, jeden z napastników był ubrany w białą, centkowaną kurtkę. 

18:55
Patrycja Markowska już gra!


18:50

Ostatnia licytacja za nami.
Lornetka do oglądania gwiazd od organizatora Astroevent sprzedana za 200 zł.
Płyta Patrycji Markowskiej poszła za 300 zł
Koszulka hokejowa Lucasa Rhy oraz... paluszki sprzedane zostały za 170 zł.
  To ostatnia licytacja. 

18:35
Niestety. Stało się. Jak poinformowała nas Justyna Dziedzic, rzeczniczka chorzowskiej policji, ok. 17.30 ktoś okradł dwie wolontariuszki w Chorzowie. Na razie policja nie podaje szczegółów incydentu. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, napiszemy.

18:10
Z prądem, czy bez. Tak grały Róże Europy:17:40
Co do tej pory wylicytowano pod Kapeluszem poza serduszkiem NBP i Chorzowianina? Przedstawiamy raport:
trzy albumy „Tramwaje górnośląskie” przekazane przez Tramwaje Śląskie. Jeden już sprzedany za 50 zł
model statku pancernik „Paris” wielkości 90 na 30 cm autorstwa Józefa Osadnika, przekazany przez MDK Batory. Poszedł za 100 zł.
autograf Henryka Średnickiego, mistrza świata w boksie. Sprzedany za 50 zł.
witraże A. Kajewskiej. Sprzedane za 100 zł.
przejazd motocyklem policyjnym. Sprzedany za 100 zł.
piłka reprezentacji piłki ręcznej męzczyzn z autografami szczypiornistów. Poszła za 200 zł.

17:30
Zanosi się na Róże Europy unplugged? Na chwilę zabrakło prądu na scenie. Już jest prąd.

17:05
Serduszko NBP przekazane przez portal Chorzowianin.pl poszło za 200 złotych! Monetę w gustownym opakowaniu wylicytowali Państwo Michalscy z Chorzowa. - Moneta będzie stała na honorowym miejscu w mojej firmie - mówi Marian Michalski, właściciel firmy Braciki.
Drugi zestaw monet nabył Adam Lapski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Chorzowa im. J. Ligonia, który przeznaczył na ten cel także 200 zł.16:50
W chorzowskim sztabie WOŚP  w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  nr 1 im. Wojciecha Korfantego pierwsi wolontariusze rozliczyli już swoje puszki. Około godz. 16.00 na liczniku było 626,87 zł.– Bardzo jesteśmy ciekawi końcowej sumy. W ubiegłym roku rekordy bili u nas siedmiolatkowie: Marcel Pleban, który zebrał 1000 zł, Mateusz Piotrowski z kwotą ponad 800 zł i Piotr Dinges, któremu udało się zebrać ponad 500 zł – relacjonuje Magdalena Wojtowicz, szefowa sztabu. Zainteresowanie XX finałem WOŚP przerosło najśmielsze oczekiwania „orkiestrowej” ekipy z ZSTiO nr 1. – Jeszcze kilka dni temu odbieraliśmy telefony z pytaniem o możliwość przyłączenia się do sztabu. Zarejestrowaliśmy tym razem aż 70 wolontariuszy – informuje Magdalena Wojtowicz.
Jak przed rokiem, tak i teraz, Leszek Kwaśny z chorzowskiej pizzerii Da Grasso ufundował poczęstunek dla wolontariuszy ze sztabu przy ul. Sportowej. – Serdecznie dziękujemy za ten gest! – mówi szefowa sztabu.


16:30
Orkiestra gra w najlepsze. Mimo kiepskiej pogody. Zobacz najnowsze zdjęcia spod Kapelusza:

16:10

- Na ten moment mamy na Śląsku zebranych 200 tysięcy złotych!. To dwa razy więcej niż rok temu o tej samej porze. Przygotowania do finału rozpoczęły się pół roku temu. Pracuje dla nas 18 tysięcy wolontariuszy na Śląsku, od trzech do czterdziestu lat - powiedział nam Bartek Alechnowicz, wojewódzki sztab WOŚP. 

15:45
Rozmawiamy z Tomaszem Ignalskim, gitarzystą NeLL-a o wyjątkowej licytacji koncertu: Będzie to wyjątkowy koncert w sali prób. To miejsce, do którego nie zapraszamy nikogo. Oprócz rzeczy, których z reguły nie gramy, będą też niespodzianki - mówi. Póki co, koncert kosztuje 100 zł. Licytacja trwa.

15:15
Rowerzyści zrobili kółko wokół WPKiW. Wielką masę krytyczną prowadzi... antyczny bicykl. Za nim ponad sto osób ze ŚLąskiej Masy Krystycznej. Na scenie rozgrzewa się już chorzowski zespół neLL.

15:00

Rajd rowerowy rozpoczęty!14:27
Niesprzyjającej aurze nie ulegają z pewnością wolontariusze. Agnieszka i Klaudia mają kilkuletnie doświadczenie w kwestowaniu. Zbierały już pieniądze w ulewie i śnieżycy, więc dzisiejsze opady nie stanowią dla nich najmniejszej przeszkody w działaniu.Dotychczasowe  efekty tegorocznej kwesty oceniają dobrze. Jak zgodnie twierdzą, nie brakuje ludzi, którzy chętnie wspierają ideę, a dla końcowego efektu liczy się każda, choćby najdrobniejsza wpłata.Ich zdaniem podstawą sukcesu wolontariusza jest znalezienie właściwego miejsca do prowadzenia zbiórki, czyli takiego, którego nie odkryli jeszcze inni wolontariusze.   


13:50
Wszyscy, których pogoda odstrasza od udziału w jubileuszowym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą wesprzeć akcję choćby przy okazji szybkich... niedzielnych zakupów w osiedlowym sklepie. Z Orkiestrą grają znowu markety sieci Lidl. Po raz dziesiąty w akcję włączyła się też "Żabka".13:45
Chorzów na żywo w TVP2! Arkadiusz Labocha z chorzowskiej straży pożarnej i Alina Zawada z MORiS-u opowiadają o atrakcjach, które można spotkać w parku. Obecnie trwa pokaz ratownictwa przygotowany przez chorzowską straż.

13:35
Chorzowska policja informuje, że doszło do jednego rozboju na trzynastoletnim wolontariuszu WOŚP. Do zdarzenia doszło ok. godz. 11:00 na ul. Powstańców. Trzynastolatek kwestował bez opieki osoby powyżej szesnastego roku życia. Policja szuka sprawcy. W ubiegłym roku podczas finału WOŚP w Chorzowie również doszło do jednego podobnego incydentu. Mamy nadzieję, że to ostatnia smutna wiadomość, którą podajemy w naszej relacji.

13:25
Rano wyjechali z Gliwic. Około 15:00 mają być w WPKiW. Uczestnicy rajdu rowerowego zorganizowanego przez MORiS Chorzów z okazji XX Finału WOŚP łączą siły ze Śląską Świąteczną Masą Krytyczną. Rowerzyści wystartowali rano z Pl. Krakowskiego w Gliwicach. Do Chorzowa dotrą przed trzecią po południu, by przejechać trasą po parku WPKiW razem z uczestnikami rajdu organizowanego przez MORiS. Następnie pojadą do Katowic aby finiszować pod Spodkiem. Wszyscy chętni rowerzyści mogą przyłączyć się do tego wydarzenia. Zapraszamy!

12:55
999 złotych. Tyle na razie kosztuje "udział" w meczu Ruchu Chorzów na ławce rezerwowych. 1009 zł. Tyle kosztuje ciężki karabin maszynowy Maxim przekazany przez strzelnicę w WPKiW.To póki co najwyżej wylicytowane "przedmioty" chorzowskich licytacji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tutaj opisujemy licytacje. Aby zobaczyć, co jeszcze można licytować zajrzyj na stronę MORiS-u.

11:10
Chorzowscy wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mają od rana pełne ręce roboty. Martyna i Grzegorz ze sztabu przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 postanowili zbierać pieniądze w całym mieście do godziny 19.00. Prawdopodobnie pobawią się też na wojewódzkim finale w WPKiW, podczas koncertów gwiazd. Później jeszcze trzeba będzie zliczyć zawartość skarbonki. Oboje kwestują dla WOŚP po raz pierwszy, już przed południem byli zadowoleni z efektów swojego zaangażowania. - Spotykani przechodnie wrzucają nam nie tylko bilon, ale także banknoty - mówi Martyna. 

10:35
Sztafeta pływacka w kompleksie sportowym Hajduki trwa. Do pokonania 6 579 długości basenu. Dystans zaliczyli już przedstawiciele władz miasta. Równo o północy do basenu wskoczyli Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, jego zastępcy Wiesław Ciężkowski i Wiesław Raczyński, naczelnik wydziału kultury i sportu Rafał Zaremba, radny Waldemar Kołodziej i szef chorzowskiej straży pożarnej Janusz Gancarczyk. 

Zobacz zdjęcia:

09:00
W konkursie portalu Chorzowianin.pl do wygrania dwuzłotówka WOŚP. Kliknij tu, by wygrać unikatową pamiątkę!


WOŚP zagra już po raz dwudziesty. Celem jubileuszowego finału jest zebranie pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu ratującego życie wcześniakom, a także na pompy insulinowe dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.

Chociaż Jerzy Owsiak nie odwiedzi tym razem Chorzowa (XX finał WOŚP rozpocznie się oficjalnie w Zakopanem) organizatorzy śląskiej imprezy przygotowali wiele atrakcji dla jej uczestników. Będzie lodowy plac zabaw dla dzieci, Astroevent dla miłośników nauki, pokazy psich zaprzęgów, popisy sprawnościowe służb ratowniczych, prezentacja wozów bojowych, loty balonem, a także występy szczudlarzy i teatru ognia. W trakcie imprezy odbywać się będą ponadto wyjątkowe licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na chorzowski finał zaprasza Jurek Owsiak i Wojciech Krzystanek z MORiS-u:Na chorzowski finał zaprasza Alina Zawada z MORiS-u:


Trudno wyobrazić sobie WOŚP bez muzyki. W Chorzowie zagrają zespoły NeLL i Róże Europy, a gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska. Na zakończenie obfitującego w atrakcje święta dobroczynności organizatorzy zapowiadają wyjątkowo efektowne „Światełko do nieba”.

Wojewódzki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy współorganizują Miasto Chorzów, Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Na ulicach naszego miasta nie zabraknie kwestujących wolontariuszy. Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie, jak w latach ubiegłych zarejestrowały placówki edukacyjne: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 oraz Gimnazjum nr 8 z oddziałami integracyjnymi.

Co jeszcze się będzie działo:

Szal żyrafy, osobisty koncert NeLL-a, dziesięciozłotówka w kształcie serca. Zobacz, co jeszcze licytujemy w Chorzowie:
Chorzowianin.pl przekazuje na licytację serce NBP:
W Hajdukach popłyną dla Orkiestry:

Wylicytuj serce w portfelu:

Policja radzi wolontariuszom:

Piłkarze Ruchu zagrają w hokeja dla Orkiestry:

(k)

Reklama:

Dyskusja:

~ludź

IP: 78.8.*.*

2012-01-02 13:13:37

ciekawie zapowiada się astroevent - w końcu coś nowego

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.