Seniorzy malują po ścianie. Efekt będzie piorunujący

Chorzowianin 2017-10-04 | Komentarzy: 0
Przy ul. Wolności 75 powstaje nietypowy mural. Pracę łączącą techniki malarskie z mozaiką z barwionego szkła, tworzą artyści z Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Wielkie odsłonięcie planowane jest na 10 października.
Seniorzy malują po ścianie. Efekt będzie piorunujący

Praca łączy technikę malarską z mozaiką. | fot. pat

Pan Janusz żwawo przycina kolejne kawałki szkła, przekazuje je koleżankom, które wyklejają naszkicowaną wcześniej przestrzeń. Tak powstaje międzypokoleniowy mural, nad którym od dziś pracują chorzowscy seniorzy. Jak sami podkreślają, to kolejny sposób na wyrażanie siebie.

–  Mam 18 lat, ale z czeskim błędem. Czas tak szybko mknie do przodu, że póki zdrowie dopisuje staram się jak tylko mogę być aktywny, to jest mi potrzebne – śmieje się Janusz Grohman, senior, wolontariusz, teraz także artysta.

Przez najbliższy tydzień uczestnicy zajęć Chorzowskiej Akademii Seniora, ale też wolontariusze tworzyć będą grafikę, której ostateczny wygląd owiany jest tajemnicą.

– Założenie jest, ale na razie go nie zdradzamy. Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się w ostatnim dniu prac i wspólnie będziemy mogli podziwiać dzieło – mówi Joanna Kiolbasa z CIM.

Grafika powstaje pod czujnym okiem Mony Tusz, która swoje projekty artystyczne realizuje od 2007 roku, najczęściej na terenie Śląska. Chorzowianie mogą znać ją chociażby z wielkoformatowej grafiki przedstawiającej Przetopka, znajdującej się na ścianie byłej elektrowni Huty Królewskiej.

– Chcemy zwrócić uwagę na rolę street artu w obecnych czasach, jednak przede wszystkim ma to być wielopokoleniowa integracja, dlatego w kolejnych dniach będzie nam pomagać młodzież. Martwimy się trochę o pogodę, która płata nam figle, ale jednego jesteśmy pewni, że efekt będzie piorunujący – podsumowuje J. Kiolbasa.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.