Salisz ponownie piłkarzem Cleareksu

Chorzowianin 2018-06-05 | Komentarzy: 0
Ostatnie dwa sezony Krzysztof Salisz spędził w drużynie z Katowic. Teraz wraca do klubu, w którym zaczęła się jego futsalowa kariera - Cleareksu Chorzów.
Salisz ponownie piłkarzem Cleareksu

Krzysztof Salisz ponownie przywdzieje koszulkę Cleareksu | Fot. Mariusz Banduch

Clearex pozyskał pierwszego zawodnika przed sezonem 2018/19, choć w tym przypadku wypada mówić o piłkarzu "nowym-starym". Barw pięciokrotnego mistrza Polski ponownie będzie bronić Krzysztof Salisz.

"Sali" rozpoczynał karierę w Cleareksie. W 2008 r. - jako 17-latek - zdobył z nim brązowy medal mistrzostw Polski. Dwa lata później wraz z chorzowską ekipą został młodzieżowym mistrzem kraju.

Grał w Chorzowie do 2016 r., a następnie przeniósł się za miedzę - do AZS UŚ Katowice. Z akademikami dwukrotnie bronił się przed spadkiem z Ekstraklasy - skutecznie. Był jednym z liderów zespołu.

- Krzysia zapamiętamy jako wojownika, który potrafił pociągnąć zespół w kryzysowych sytuacjach. Zawsze na parkiecie zostawiał sporo zdrowia i wkładał całe serce w to co robił - tak AZS UŚ Katowice podziękował Saliszowi za ostatnie dwa lata.

Natomiast Clearex ogłosił, z jakim numerem występować będzie 27-letni zawodnik. - Koszulka z numerem 5 czeka w szatni - czytamy na oficjalnej stronie chorzowian.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.