Ruszyła Śląska Liga Mistrzów. Wygrana Budoserwisu

Chorzowianin 2018-04-06 | Komentarzy: 0
Druga edycja futsalowej Śląskiej Ligi Mistrzów rozpoczęta. Budoserwis, występujący jako mistrz ChLF 2017, wygrał na wyjeździe z mistrzem Siemianowic Abeksem 5:3. Tytułu broni inna drużyna z Chorzowa - Irex Gaz.
Ruszyła Śląska Liga Mistrzów. Wygrana Budoserwisu

Fot. Chorzowianin.pl | Magazyn ChLF FLASH

Pomysłodawcą utworzenia ŚLM jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. W pierwszej edycji - w 2017 r. - wzięły udział najlepsze zespoły z lig w: Chorzowie, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej oraz Bytomia.

- To przede wszystkim docenienie drużyn, które zdobyły tytuły mistrzowskie w poszczególnych ligach. Także dobra zabawa, a przy okazji sprawdzenie, kto jest najsilniejszy - mówił w rozmowie z Chorzowianin.pl Jarosław Barteczko, zastępca dyrektora MORiS Chorzów.

Pierwszym zwycięzcą został Irex Gaz - zespół z Chorzowa, który w ŚLM grał jako zwycięzca rudzkiej Ligi Old Boys.

Właśnie rozpoczęła się druga edycja futsalowej Ligi Mistrzów na Śląsku. Do rywalizacji znów przystąpili czterej mistrzowie. Stawka jest niemal identyczna jak przed rokiem: Irex Gaz (liga z Rudy Śl.), Budoserwis (Chorzów), Woltrans (Bytom). Zmienił się jedynie reprezentant Siemianowic Śląskich - mistrzem został tam zespół Abex Rekreacja.

Właśnie w Siemianowicach odbył się pierwszy mecz ŚLM 2018. Abex Rekreacja trafił w półfinale na Budoserwis (mistrz Chorzowa 2017). Co ciekawe, w siemianowickim zespole występował Dorian Grudzień, który przez kilka sezonów był najlepszym strzelcem Budoserwisu (ale ostatnio z nim się rozstał).

Chorzowianie odnieśli cenne zwycięstwo w Siemianowicach. Po 5:3 z Abeksem są w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem, który 11 kwietnia rozegrany zostanie w hali MORiS orzy ul. Dąbrowskiego. Drugą parę półfinałową tworzą: Irex Gaz i Woltrans.

Gospodarzem turnieju finałowego będzie tym razem Ruda Śląska. Zwycięzcę drugiej edycji ŚLM poznamy 27 kwietnia, w hali MORiS w Halembie, przy ul. Kłodnickiej 95.

Śląska Liga Mistrzów w futsalu 2018 - terminarz

Półfinały:
Abex Rekreacja - Budoserwis 3:5 (5 kwietnia)

Budoserwis - Abex Rekreacja (11 kwietnia, godz. 20.00, hala przy ul. Granicznej)

Woltrans - Irex Gaz (11 kwietnia, godz. 20.00, hala OSiR Bytom)
Irex Gaz - Woltrans (14 kwietnia, hala MOSiR Ruda Śląska, Halemba).

Turniej finałowy (mecz o 1. i 3. miejsce)
27 kwietnia, hala MOSiR Ruda Śląska, Halemba, ul. Kłodnicka 95.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.